Zwiń

Nie masz konta? Zarejestruj się

Cyberbezpieczeństwo w branży medycznej: Kluczowe aspekty ochrony danych

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
comarch bezpieczeństwo
fot. materiały prasowe

Ochrona danych medycznych staje się priorytetem w sektorze ochrony zdrowia. Często zadawane pytanie brzmi, czy sprawdzony program antywirusowy wystarczy, by zapewnić bezpieczeństwo danych medycznych. Niestety, odpowiedź nie jest tak prosta. Oczywiście, solidne oprogramowanie jest istotnym elementem, ale właściwe zabezpieczenie danych wymaga więcej niż tylko jednego narzędzia. 

Nie ważne, czy dopiero rozpoczynasz swoją pracę w branży medycznej, czy jesteś doświadczonym lekarzem – znajomość podstaw cyberbezpieczeństwa jest niezbędna. Zapewnienie bezpieczeństwa danych pacjentów wymaga świadomości zagrożeń oraz znajomości praktyk, które pomagają je minimalizować.

Warto pamiętać, że bezpieczeństwo danych pacjenta zaczyna się od wyboru odpowiedniego oprogramowania HIS (Hospital Information System). Systemy Comarch Optimed NXT i Comarch Optimed NXT Cloud oferowane przez Comarch spełniają najwyższe standardy cyberbezpieczeństwa, co sprawia, że są idealnym rozwiązaniem dla placówek medycznych, niezależnie od ich wielkości.

Zapoznaj się z naszym materiałem wypełnionym po brzegi merytoryką i odkryj:

  • Czym jest cyberbezpieczeństwo,
  • Dlaczego ochrona gromadzonych i przetwarzanych danych jest aż tak ważna,
  • Na jakie formy cyberataktów może być narażona placówka/firma,
  • Jakie normy i akty prawne regulują działania z zakresu cyberbezpieczeństwa,
  • Jakie dobre praktyki wdrożyć, by nie martwić się o wycieki danych.

Materiał „Cyberbezpieczeństwo w branży medycznej. Dobre praktyki dla efektywnej ochrony danych medycznych i skutecznego zabezpieczenia przed (cyber)zagrożeniami” został opracowany przez ekspertów Comarch i jest dostępny do bezpłatnego pobrania pod poniższym linkiem.

Pobieram