Zwiń

Nie masz konta? Zarejestruj się

Polska porcelana wiedzie prym!

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Lubiana
Materiały prasowe

Zakłady Porcelany Stołowej „Lubiana” S.A. swoją działalność rozpoczęły ponad 50 lat temu. Dziś wspólnie z Polskimi Fabrykami Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A. tworzą Polską Grupę Porcelanową, zatrudniając ponad 1500 osób. Ich strategia dotyczy 4 obszarów: ochrony środowiska, zarządzania energią, wytwarzania produktu i odpowiedzialności społecznej.

Porcelana z Lubiany jest wielofunkcyjna, nowoczesna, produkowana w sposób ekologicznie zrównoważony, ale przede wszystkim – w 100% – made in Poland!

Nowoczesna polska marka

ZPS Lubiana S.A. od 1969 roku specjalizuje się w produkcji porcelany, która wyróżnia się wytrzymałością i wielofunkcyjnym zastosowaniem. To główny producent porcelany stołowej w Europie. Wyroby co roku trafiają na stoły klientów w blisko 40 krajach, a sprzedaż koncentruje się na rynkach Unii Europejskiej. Swoje produkty kieruje zarówno do gastronomii, hoteli, jak i klientów indywidualnych. Oferta zawiera produkty wysokiej jakości, spełniające oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Łączna miesięczna produkcja wynosi około 3,5 mln szt. wyrobów. Jako firma stale się rozwijamy, czego efektem jest uruchomiona w grudniu 2022 r. i oddana do użytku nowa hala produkcyjna z innowacyjnym i ekologicznym procesem technologicznym. Pomimo niepewnej sytuacji gospodarczej na świecie, towarzyszącej jej inflacji, czy wahającym się cenom gazu oraz energii, śmiało możemy stwierdzić, że pozycja firmy na rynku jest stabilna. - mówi Zbigniew Andrzejewski, Prezes Zarządu. Pół wieku doświadczenia w branży, skutkuje tym, iż ZPS Lubiana S.A. wie, jak dostosować się do potrzeb klienta i zapewnić mu komfort kompleksowej obsługi. Stabilność oferty, wsparcie działu handlowego i dostęp do wiedzy eksperckiej gwarantują przewidywalne i zrównoważone warunki współpracy.

 

Lubiana
/
Materiały prasowe

 "i" ekologiczna

Troska o planetę wpisuje się w misję tej firmy od dawna, a szereg rozwiązań wprowadzanych przez Zarząd, tylko to potwierdza. Zakłady Porcelany Stołowej Lubiana SA, zrobiły krok milowy w procesie ochrony środowiska, recyklingu energii oraz wody, radykalnie ograniczając ich zużycie w produkcji porcelany. Jednym z pierwszych działań wprowadzonych przez fabrykę była redukcja dwutlenku węgla, możliwa dzięki stałym inwestycjom w innowacyjne urządzenia i technologie. Lubiana S.A. również odzyskuje energię cieplną z pionów produkcyjnych, która ponownie wykorzystywana jest do scentralizowanego systemu grzewczego, bez użycia energii zewnętrznej. Dodatkowym jej źródłem są również panele fotowoltaiczne, które zapewniają możliwość produkowania własnego, ekologicznego prądu. Warto również zauważyć, że produkty marki Lubiana są produkowane z minerałów najwyższej jakości. To oznacza, że cykl ich życia jest bardzo długi, a wyroby – nawet przy intensywnym użytkowaniu – służą swoim właścicielom długie lata, co wpisuje się w trend odpowiedzialnej konsumpcji i zero waste - podkreśla Prezes Zarządu. Konsumenci oprócz zadowolenia z produktu, mają pewność, że ich zakup jest bezpieczny zarówno dla środowiska, jak i ich samych.

Wyrób porcelany "od kuchni"

Nasze wyroby posiadają wysoką jakość użytkową, estetyczną jak również oryginalne wzornictwo, które zapewnienia satysfakcję naszych Klientów, czego dowód stanowią przeprowadzane przez nich audyty. Nasza Polityka Jakości realizowana jest w oparciu o produkcję wyrobów bezpiecznych dla naszych Klientów spełniających wszelkie wymagania Systemu Zarządzania Jakością TQM (Total Quality Management). Głównym celem jest tu dla nas stworzenie organizacji, która doskonaląc własnych pracowników, doskonali własne produkty. Jako firma nieustannie prowadzimy działania mające na celu zapewnienie naszym klientom produktów o wysokiej jakości, przy jednoczesnym uwzględnieniu zmieniającej się sytuacji rynkowej oraz preferencji konsumentów. Powiedzmy jakie są obecnie trendy - co się teraz "sprzedaje"?Obecne trendy porcelany odzwierciedlają różnorodność stylów i preferencji konsumentów,a wyroby same w sobie ponownie stają się bardziej tradycyjne i proste. Na pierwszy plan wysuwa się kształt, zamiast dekoracji wielu producentów stawia na strukturalną powierzchnię lub interesujące szkliwa. Unikatowość często tkwi w szczegółach prostoty. Kiedyś mottem było łączenie różnych dekorów czy kolorów. Dziś podejście to zmieniło się: np. miska na płatki staje się miską do zupy, miską do sałatek lub salaterką. Jest to wyrób wielofunkcyjny, każdą wielkość można kupić osobno. Produkt to nadal, obok jakości, ceny, bazy klientów czy szybkiej reakcji na potrzeby rynku, największy atut i przewaga konkurencyjna Zakładów Porcelany Stołowej„Lubiana” S.A. Oryginalny, modny design naszej porcelany nie tylko doskonale wpisuje się w światowe kierunki projektowania sztuki użytkowej, ale także kreuje nowe trendy.

Martyna Muszczak

lubiana logo
/
Materiały prasowe
Lubiana
/
Materiały prasowe