Zwiń

Nie masz konta? Zarejestruj się

Przytulenie – atrakcyjna forma terapii

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
ania
fot. materiały prasowe

W Polsce usługa profesjonalnego przytulania to wciąż rzadkość. Pomimo pewnych kontrowersji, które niesie za sobą sesja terapeutyczna, Pani Anna Aleksandra Kasperek z powodzeniem pomaga swoim klientom.

Uzdrowiskowa moc przytulania

W powszechnym mniemaniu przytulanie niesie za sobą wiele benefitów dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Mówi się, że uściski mogą wpłynąć na wydzielanie endorfin, poprawę naszego samopoczucia i wydzielanie naturalnych substancji przeciwbólowych. Dodatkowo funkcjonuje przekonanie, że kontakt z bliską Ci osobą stabilizuje emocje i daje poczucie bezpieczeństwa, co może zmniejszyć poziom hormonu stresu dzięki oksytocynie.     

Profesjonalne przytulanie

Pani Anna Aleksandra Kasperek otworzyła pierwszy, tego typu w Polsce, profesjonalny salon do przytulania. Mając na uwadze dobre samopoczucie klientów, właścicielka stworzyła przestrzeń, w której ciało i umysł zyskują ukojenie. Podczas sesji panuje niezapomniana atmosfera, którą tworzą wystrój, odpowiednia oprawa muzyczna i dbałość o najdrobniejszy detal. Wsparcia w salonie terapeutycznym szukają klienci, którzy czują się samotni, mają trudne relacje z bliskimi, przeżyły trudny okres w swoim życiu, bądź tacy, u których występują problemy emocjonalne i psychiczne. Celem wizyty jest odnalezienie poczucia bezpieczeństwa i spokoju.   

„By przeżyć, trzeba nam czterech uścisków dziennie. By zachować zdrowie, trzeba ośmiu uścisków dziennie. By się rozwijać, trzeba dwunastu uścisków dziennie”. Virginia Satir.

Atelier Massage – boutique salon SPA z nutą królewskiej magii

Poza salonem do przytulania, Pani Anna od 2017 roku prowadzi SPA, w którym każdego dnia troszczy się o swoich klientów. W Atelier Massage można skorzystać z zabiegów relaksacyjnych, odprężających kąpieli, czy sauny. Właścicielka stale się rozwija, uczestnicząc w wielu kursach i szkoleniach, aby zapewnić najwyższy standard usług. Praca Pani Anny została doceniona i kilkukrotnie uzyskała tytuł najlepszego masażysty województwa śląskiego, a także odebrała nagrodę w kategorii bizneswoman 2022 roku. Salon SPA zajął pierwsze miejsce w plebiscycie beauty, jako najlepsze studio urody województwo śląskiego oraz drugie miejsce w kategorii najlepszego studia urody w kraju.

Właścicielka salonu profesjonalnego przytulania oraz salonu SPA nie zatrzymuje się i niezmiennie poszerza swoje portfolio. W 2023 r. rozszerzyła swoją działalność otwierając gabinet masażu – Atelier Massage – buduarowe studio masażu.

Pani Anna Aleksandra Kasperek, jako fizjoterapeutka i coach szerzy ideę terapeutycznego przytulania. Niedawno stała się bohaterką reportażu w Dzień dobry TVN, w którym opowiedziała o swojej pracy.

 

https://dziendobry.tvn.pl/zdrowie/psychologia/terapeutyczne-przytulanie-kim-sa-klienci-jak-wyglada-sesja-st7786007

 

ania logo
/
fot. materiały prasowe