Zwiń

Nie masz konta? Zarejestruj się

Rodzinne fundamenty i globalny zasięg. Historia rozwoju Moore Polska

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
moore
fot. materiały prasowe

Moore Polska to wyjątkowa organizacja łącząca w sobie charakterystyczne cechy firm rodzinnych z wysokiej jakości kompetencjami o standardzie światowym. O największej fuzji na polskim rynku audytorskim, kulturze organizacji i zrównoważanym rozwoju rozmawiamy z Lidią Skudławską i Piotrem Witkiem – partnerami zarządzającymi Moore Polska sp. z o.o.

35 – letnia ścieżka rozwoju Moore Polska

Obecna struktura spółki to wieloletnie doświadczenie w branży audytorskiej, stały rozwój i przekształcenia organizacyjne, takie jak sukcesja czy fuzja. Historia działalności organizacji rozpoczyna się na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, kiedy to z potrzeby rozwoju osobistego i spełnienia zawodowego, powstały dwie niezależne od siebie firmy rodzinne – Finansista i Biuro Rachunkowe WIT. Od samego początku obu firmom przyświecały takie wartości jak empatia, zaufanie i wsparcie, które do dziś łączą obie rodziny i stały się fundamentem, który zaowocował największą na polskim rynku audytorskim fuzją w 2021 roku. To była bardzo dobra decyzja, oboje z Piotrem byliśmy nastawieni na rozwój, uważam, że osiągnęliśmy razem coś, co bardzo trudno byłoby nam osiągnąć w pojedynkę. Połączenie pozwoliło na realizację kolejnych projektów i dotarcie do większego grona klientów, których możemy obsługiwać na terenie całego kraju – wyjaśnia Lidia Skudławska. Wchodząc we współpracę obie firmy miały już doświadczenie w pracy na rynku międzynarodowym, jednak fuzja i połączenie kapitałów obu spółek pozwoliło na zrealizowanie ambicji i poszerzenie działalności.

Globalny zasięg i kluczowe kompetencje

Firma należy do międzynarodowej sieci Moore Global, której ideą jest wsparcie rozwoju w dynamicznie zmieniającym się świecie. Organizacja zatrudnia ponad 37 tysięcy osób w 114 krajach. Warto podkreślić, że oddziały w Polsce są kapitałowo niezależne od sieci, ale zobowiązane do przestrzegania przyjętych standardów i wymogów. Dzięki współpracy międzynarodowej Moore Polska może korzystać ze zgromadzonej przez pracowników na całym świecie wiedzy, doświadczenia i zasobów. Jesteśmy realnym wsparciem nie tylko dla firm zagranicznych, które chcą rozpocząć działalność w kraju, ale także dla polskich przedsiębiorców, którzy chcą odnieść sukces na rynkach zagranicznych – mówi Lidia Skudławska. Firma na co dzień wspiera klientów we wdrażaniu regulacji ESG ( Environmental, Social, Corporate Governance) oraz podczas prac sądowych i prokuratorskich. Oferuje usługi z zakresu księgowości, doradztwa prawnopodatkowego, corporate finance, kadr i płac oraz audytu – w 2024 r. Moore Polska po raz kolejny znalazła się w Top 10 Rankingu Audytorów „Rzeczpospolitej”, utrzymując 9. miejsce. Dodatkowo, w ramach prowadzonej Akademii Moore Polska, organizacja szkoli z zakresu Color i Lean Accounting, podatków, raportowania oraz szkoleń z zakresu finansów, rachunkowości i controllingu. Swoje usługi kierujemy głównie do firm średniej wielkości, które tak jak my, nastawione są na rozwój. W zakresie naszych zainteresowań są przedsiębiorstwa produkcyjne i handlowo-usługowe. Nie zamykamy się tylko na jeden rodzaj klientów, działamy w branży usług deweloperskich, medycznych, lotniczych, budowlanych, ale również automotive i e-commerce – podkreśla Piotr WitekW najbliższym czasie zaś firma chciałaby również pozyskać klientów z branży gamingowej i IT.

Wdrażanie regulacji ESG jako element dojrzałego przywództwa

Dojrzały przywódca musi myśleć o przyszłości, stawiać na nieustający rozwój i być gotowym na wyzwania, które stawia przed nim konieczność stosowania regulacji ESG. W Moore Polska istotna jest troska o dobro pracownika, zrozumienie i empatia wszystkich członków Zespołu oraz dbanie o ekologię. Kluczowym elementem w nowej rzeczywistości, która dotknie niemalże każdego przedsiębiorcy, jest długofalowa inwestycja w innowacje. W 2025 roku zostaną przygotowane pierwsze sprawozdania, które będą początkiem zmiany dla sektora MŚP. Powinniśmy potraktować regulacje nie tyle jako przykry obowiązek, ale przekuć to w szansę dla przyszłych pokoleń. Nasza firma jest gotowa, aby pomóc klientom w procesie zmiany – podsumowują partnerzy zarządzający Moore Polska. 

Anna Piątek-Janko

moore polska logo
/
fot. materiały prasowe