Zwiń

Nie masz konta? Zarejestruj się

Wizerunek się kreuje, a silną markę - buduje

Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
texom
fot. materiały prasowe

Texom Sp. z o.o. to polska firma budowlana realizująca roboty budowlane w formule generalnego wykonawstwa w zakresie budownictwa przemysłowego, mieszkaniowego, użyteczności publicznej oraz budynków objętych ochroną konserwatorską. Od samego początku spółka bardzo mocno wspiera polski sport. Biznes i sport na pewno łączy dążenie do osiągnięcia ambitnych celów, ustalanych mocno indywidualnie. Każdej drużynie niezależnie od tego, czy chodzi o sport, czy o biznes, potrzebny jest silny przywódca, który wskaże jej drogę do zwycięstwa. Doskonale wie o tym Krystian Woś – Prezes Zarządu, Texom Sp. z o.o.

HISTORIA TEXOMU

texcom
/
fot. materiały prasowe

Sama spółka powstała w 2013 roku. Moja kariera zawodowa rozpoczęła się w firmie Skanska, gdzie pracowałem jako inżynier, szybko awansując na stanowisko managera projektów. Ze względu na zmiany w strukturze firmy, oddział rzeszowski został zamknięty. To było pokłosiem i impulsem do rozpoczęcia tworzenia własnego projektu. W 2017 roku wraz z moim wspólnikiem Pawłem Stochmalem, postanowiliśmy kupić spółkę Texom i w tym samym roku miało również miejsce podpisanie pierwszej umowy o roboty budowlane na konserwację zabytkowego kościoła w Łańcucie. Zaczęliśmy wygrywać pierwsze przetargi, początkowo w zakresie konserwacji zabytków, a później na budowę basenu w Latoszynie - ta budowa okazała się sporym sukcesem. To był moment zwrotny w historii firmy, bo ta realizacja pomogła nam pozyskać kolejnych specjalistów, a również był to impuls do wypłynięcia na szerokie wody i konkurowania z największymi graczami na rynku. – wspomina Krystian Woś – Prezes Zarządu. Siedziba Texom Sp. z o.o. mieści się w Krakowie, ale swoje oddziały firma posiada również w Lublinie oraz Rzeszowie, mając apetyt na więcej, bo w planach jest już otwarcie oddziału w Gdańsku oraz Warszawie.   

GENERALNE WYKONAWSTWO

Budynki użyteczności publicznej, stawianie hali przemysłowej, modernizacja obiektu – każda z tych prac, choć ma inny zakres, wymaga dużego zaangażowania. Generalny wykonawca dźwiga na swoich barkach duży ciężar i odpowiedzialność za przebieg inwestycji budowlanej. W ramach swoich kompetencji zajmuje się zarówno organizacją procesów, jak również dbaniem o aspekty techniczne budowy – analizą projektu, pilnowaniem harmonogramu prac, weryfikacją wykonalności i wreszcie pilnowaniem kosztorysu budowlanego. Jako generalny wykonawca Texom angażuje cały swój potencjał finansowy, techniczny i ludzki, by zagwarantować terminowość i najwyższą jakość usług realizując budynki użyteczności publicznej. W portfolio spółki znajdują się baseny, hale sportowe, szkoły, biblioteki, renowacja kościołów, budynki administracji publicznej, budynki zamieszkania zbiorowego osadzonych, obiekty wojskowe oraz obiekty rekreacji publicznej.  Profesjonalny i doświadczony personel sprawia, że nawet najtrudniejsza inwestycja będzie dla inwestora zachętą do kolejnych działań i inwestycji powodujących rozwój naszego kraju.  Realizujemy wiele kontraktów z wojskiem, służbą więziennictwa czy PKP, co jest naszym dużym wyróżnikiem. Zbudowaliśmy sobie naprawdę duże zaufanie w tej materii. Warto wspomnieć, iż podczas realizowanych prac dla zakładów karnych zatrudniamy osadzonych. Naszym celem jest wspieranie szeroko rozumianej readaptacji społecznej osób odbywających kary poprzez ich aktywizację zawodową, oddziaływanie resocjalizacyjne przez pracę oraz umożliwienie osiągnięcia właściwych efektów ekonomicznych i korzyści społecznych  – mówi Krystian Woś.

texcom
/
fot. materiały prasowe

Spółka swoją ofertę kieruje do wszystkich klientów, którzy szukają sprawdzonej firmy do przeprowadzenia kompleksowej budowy obiektów basenowych. Realizuje zlecenia dla inwestorów prywatnych, a ponadto zajmuje się budową basenów publicznych. To specjalny rodzaj inwestycji, który wymaga niestandardowego podejścia do projektu, specjalistycznej wiedzy oraz zastosowania innowacyjnych rozwiązań.

Jednym z obszarów działalności TEXOM jest konserwacja zabytków która wymaga specjalistycznego i profesjonalnego podejścia,  zgodnie z rygorystycznymi przepisami ochrony i renowacji zabytków.. Spółka dysponuje zespołami pracowników- artystów, którzy kreują rozwiązania pozwalające na wykonanie nawet najbardziej skomplikowanych zleceń. Zespół dba o najmniejsze szczegóły, gdyż wie, że to właśnie od nich zależą ostateczne rezultaty ich pracy. Zapewnia starannie realizowane roboty wykończeniowe w obrębie budynków historycznych, z możliwością pełnego odtworzenia form i detali architektonicznych, istniejących w pierwotnym założeniu. Opracowuje programy prac konserwatorskich i renowacyjnych, prowadzi własny nadzór archeologiczny oraz sporządza pełną dokumentację z przebiegu działań konserwatorskich.

texom
/
fot. materiały prasowe

Budujemy hale produkcyjne, przemysłowe, magazynowe, logistyczne, handlowe, usługowe, sortownie oraz chłodnie. Wykonujemy hale o różnych typach konstrukcji, o różnych gabarytach, jedno lub wielonawowe. W zależności od przyjętych założeń, doradzamy i dostosowujemy szczegółowe rozwiązania do indywidualnych potrzeb klienta biorąc pod uwagę zarówno ekonomiczny aspekt inwestycji jak i funkcjonalność i estetykę obiektów przemysłowych. Będąc generalnym wykonawcą, oferujemy to, co najważniejsze we współczesnym budownictwie – wysoką jakość świadczonych usług oraz terminowość realizacji inwestycji – podkreśla Krystian Woś

BIZNES I SPORT IDĄ W PARZE

Biznes i sport na pewno łączy dążenie do osiągnięcia ambitnych celów. Żadna z firm od razu nie staje się potentatem w swojej branży. Dzieje się to sukcesywnie, metodą małych kroków, z każdym pozyskanym i finalnie zadowolonym kontrahentem. Po drodze trzeba osiągnąć dużo mniejszych celów, aby zostać „mistrzem świata” w dowolnej, zakładanej przez siebie dziedzinie. Firmy chętnie inwestują w sponsoring sportowy, bo związane są z nimi silne emocje, a w dodatku takie działania są wyjątkowo efektywne. Sponsoring sportowy jest doskonałą platformą marketingową, umożliwiającą realizację celów biznesowych, bez względu na branżę. Dotyczy to zarówno promocji marki, budowania relacji biznesowych, stymulacji sprzedaży, jak i działalności w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu. Tu również Texom nie pozostaje obojętny i angażuje się w tym aspekcie jak mało kto, zaznaczając swoją obecność na sportowej mapie Polski.

Texom STAL Rzeszów

Fani żużla w Rzeszowie, stolicy Podkarpacia doskonale kojarzą firmę Texom – to właśnie ten partner widnieje w nazwie klubu. Zdecydowaliśmy się na wsparcie Stali Rzeszów, ponieważ wiemy, jak długa jest tradycja żużla w Rzeszowie. To dyscyplina sportowa szczególnie ważna dla miasta, którego drużyna i zawodnicy osiągali bardzo dobre wyniki w najwyższej klasie rozgrywek – mówi Krystian Woś, Prezes Zarządu Texom Sp. z o.o.. Z ich zwycięstw w ekstralidze Rzeszów był dumny. Z zanikiem tego sportu kibice nie chcieli się pogodzić i podjęto trud odbudowy drużyny.

texom
/
fot. materiały prasowe

Utworzenie w 2022 roku spółki Spółki Akcyjnej H69 Speedway S.A. było krokiem milowym ku budowie profesjonalnego, godnego zaufania i przejrzystego klubu, który w kolejnych latach ma piąć się po szczeblach rozgrywkowych aż do upragnionej jazdy w żużlowej Ekstralidze. Nasza drużyna występuje w rozgrywkach ligowych pod nazwą Texom STAL Rzeszów, a więc z historycznym członem, z którym każdy rzeszowski kibic czarnego sportu identyfikuje się od kilkudziesięciu lat – podkreśla Krystian Woś.

Sponsor Główny Wisły Kraków

Texom jest z Wisłą Kraków od stycznia 2022, a sam Krystian Woś – Prezes Texom Sp. z o.o., klubowi kibicuje od dawna. W momencie kiedy weszliśmy w sponsoring Białej Gwiazdy rozpoznawalność marki Texom natychmiast wzrosła. Zostaliśmy zauważeni, zobaczyliśmy jak sponsoring sportu wpływa na budowanie marki. Staliśmy się wiarygodnym partnerem dla wielu firm – mówi Krystian WośW sezonie 2023/2024 firma TEXOM kontynuuje wsparcie drużyny spod Wawelu, okazując w ten sposób duże zaufanie do marki jaką jest Wisła Kraków. W tym sezonie zawodnicy występują w koszulkach, gdzie na przodzie trykotu białej gwiazdy umieszczone jest logo generalnego wykonawcy. Poprzez poszerzenie współpracy z najbardziej medialnym klubem w Polsce spółka sukcesywnie wzmacnia  swoje działania marketingowe.

Na tym wsparcie się nie kończy. Texom swoją pomoc okazuje również polskiemu pięściarzowi kategorii ciężkiej - Łukaszowi Różańskiemu, polskiemu żużlowcowi - Tobiaszowi Musielakowi, Klubowi Sportowemu Eurobus Futsal Przemyśl, PGE Rysice Rzeszów, TEXOM Sokół Sieniawa, STS SANOK, Wisłoka Dębica, KS Baranówka i inne.

 

Firma Texom Sp. z o.o. została nominowana przez Europejski Ośrodek Rozwoju Gospodarki do nagrody Champion Biznesu za swój wkład w rozwój gospodarczy, zaangażowanie w ideę społecznej odpowiedzialności biznesu, budowanie pozytywnego wizerunku polskich przedsiębiorstw oraz stworzenie silnej i rozpoznawalnej marki.

Martyna Muszczak

texom
/
fot. materiały prasowe