Zwiń

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zaufany partner cyfrowej transformacji

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
domdata
fot. materiały prasowe

DomData to dojrzała organizacja działająca w branży IT, która od kilku lat odnotowuje dynamiczny wzrost na polskim rynku. W ofercie posiada uniwersalną i kompletną platformę low-code do obsługi procesów dla wszystkich sektorów gospodarki. Narzędzie to w szczególności cieszy się uznaniem w sektorze bankowym. O sukcesach, dotychczasowej działalności i autorskiej platformie Ferryt rozmawiamy z Radosławem Mączyńskim - Wiceprezesem Zarządu DomData AG Sp. z o.o.

Do kogo skierowana jest Państwa oferta?

Nasze usługi kierujemy do przedsiębiorstw z różnych branż, które poszukują dostawców platform klasy low-code, firm chcących w pełni zdigitalizować organizację, albo szybko zastosować rozwiązania informatyczne. Naszą grupą docelową są zarówno duże korporacje jak i prężnie działające firmy średniej wielkości. Obecnie skupiamy się na rynku polskim. Działamy już także na rynku niemieckim, gdzie planujemy dynamiczny rozwój. Długoterminowe plany DomData obejmują również ekspansję na rynek amerykański. W zakresie naszych głównych zainteresowań znajduje się branża bankowa, gdzie aktualnie mamy zdecydowanie najwięcej klientów. W tym segmencie działamy najdłużej, dlatego też posiadamy szeroką wiedzę biznesową, dzięki której znamy specyfikę branży i wiemy, jak sprostać oczekiwaniom klientów. Aktualnie współpracujemy z największymi bankami w kraju.

Proszę opowiedzieć czytelnikom o flagowym produkcie DomData

Kilkanaście lat temu stworzyliśmy produkt informatyczny, na podstawie którego opieramy i realizujemy strategię naszej firmy. Ferryt to platforma klasy low-code development powołana do tworzenia rozwiązań biznesowych i kompleksowej automatyzacji procesów. Aktualnie trend związany z tworzeniem systemów i aplikacji metodą low-code jest bardzo popularny, jednak kiedy Ferryt powstawał, był rozwiązaniem nowatorskim. Ogromną zaletą naszego produktu jest możliwość tworzenia skomplikowanych systemów bez dodatkowych narzędzi i wiedzy informatycznej. Produkt umożliwia między innymi modelowanie procesów i logiki działania, projektowanie ekranów, tworzenie szablonów dokumentów, zarządzanie danymi czy integrację z innymi systemami. Dodatkowo platforma umożliwia też monitorowanie i analizę wdrożonych rozwiązań. Dzięki naszemu rozwiązaniu tworzenie aplikacji nie wymaga posiadania umiejętności programistycznych, tylko analitycznego myślenia, wyobraźni i zaciętości.

Jak wygląda Państwa przepis na sukces?

Na przestrzeni dotychczasowej działalności udało nam się zbudować silną organizację, którą cechuje odpowiedzialność, stabilność i innowacyjność. Na rynku wyróżniamy się produktem i skalą inwestycji, która za nim stoi. Klienci doceniają jego jakość, elastyczność i funkcjonalność. W DomData ogromny nacisk kładziemy na rozwój. Posiadamy własne centrum szkoleniowe, w którym przekazujemy wiedzę nowym pracownikom, aby jak najszybciej stanowili wartość dodaną organizacji. Ciągle troszczymy się o to, aby sztandarowy produkt odpowiadał najnowocześniejszym trendom technologicznym i był w stanie sprostać wciąż nowym wymaganiom klientów. W 2018 roku podjęliśmy odważną decyzję, o stworzeniu nowej generacji platformy Ferryt co wiązało się ze stworzeniem produktu od podstaw. Nowe rozwiązanie okazało się hitem. Platforma w najnowszym wydaniu znalazła już zastosowanie u wielu wymagających klientów. Umożliwienie migracji dotychczasowych rozwiązań i danych z poprzednich wersji, daje dotychczasowym klientom gotowy proces przejścia w nowe technologie. Wierzymy, że ta inwestycja w produkt, rodzimy styl komunikacji, szybkość decyzji i akceptowalne ceny otwierają nam drzwi ku temu, abyśmy mogli konkurować z produktami zagranicznymi. Wszystko to składa się na strategię rozwoju firmy, a jak widać po spektakularnych wynikach z ostatnich lat – jest ona trafiona.

Anna Piątek-Janko

domdata logo
/
fot. materiały prasowe