Zwiń

Nie masz konta? Zarejestruj się

Pallada Ubezpieczenia

Ten tekst przeczytasz w 6 minut
PALLADA_TEAM
od lewej: Zuzanna Łopatto, Magdalena Kiliszewska, Jarosław Lendo
Materiały prasowe

Pallada Ubezpieczenia to firma, która łączy tradycję z nowoczesnością. Specjalizujemy się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań ubezpieczeniowych, które są dopasowane do potrzeb zarówno firm, jak i klientów indywidualnych. Naszym celem jest nie tylko oferowanie ubezpieczeń, ale przede wszystkim budowanie kultury bezpieczeństwa i świadomości ubezpieczeniowej wśród Polaków. O rynku ubezpieczeń w Polsce, świadomości społeczeństwa w tej dziedzinie i historii firmy opowiada Paweł Kmieć – Prezes.

Jaką firmą jest Pallada Ubezpieczenia?

PALLADA_TEAM
Paweł Kmieć – Prezes Pallada Ubezpieczenia /
Materiały prasowe

Paweł Kmieć: Pallada Ubezpieczenia to nowoczesna firma, której głównym celem jest oferowanie innowacyjnych i skutecznych rozwiązań ubezpieczeniowych. Jesteśmy przedsiębiorstwem, które skupia się na dostarczaniu produktów wysokiej jakości, które są dopasowane do dynamicznie zmieniającego się środowiska rynkowego i społecznego. Nasze usługi projektujemy tak, aby były intuicyjne, łatwe w użyciu i maksymalnie pomocne dla naszych klientów.

Nasz zespół składa się z doświadczonych profesjonalistów i młodych talentów, którzy wspólnie pracują nad tworzeniem bezpiecznej przyszłości dla naszych klientów. Dzięki połączeniu wiedzy branżowej z zastosowaniem najnowszych technologii, Pallada jest w stanie oferować rozwiązania, które nie tylko zabezpieczają, ale także edukują i informują naszych klientów o najlepszych dostępnych opcjach.

W Pallada Ubezpieczenia, stawiamy na proaktywne podejście do zarządzania ryzykiem. To oznacza, że regularnie analizujemy potencjalne zagrożenia i szybko adaptujemy nasze strategie i produkty, aby lepiej służyć naszym klientom. Pragniemy, by nasze usługi były postrzegane nie tylko jako narzędzie ochronne, ale jako integralna część planowania i zabezpieczania przyszłości finansowej.

Jak chciałby Pan, aby Pallada była postrzegana przez rynek, klientów?

Paweł Kmieć: Dla nas w Palladzie, niezwykle ważne jest, aby być postrzeganym nie tylko jako dostawca ubezpieczeń, ale jako zaufany partner w zarządzaniu ryzykiem na każdym etapie życia naszych klientów. Dążymy do tego, aby każda interakcja z klientem była dowodem na to, że stawiamy na zrozumienie i wsparcie indywidualnych potrzeb.

Kiedy mówimy o innowacjach, nie ograniczamy się jedynie do technologii. Chodzi nam również o innowacyjne podejście do samego procesu ubezpieczenia, w którym każdy klient czuje, że jego potrzeby są zrozumiane i odpowiednio adresowane. Pragniemy, aby nasze produkty i usługi były intuicyjne, proste w użyciu i dostosowane do zmieniających się warunków życiowych klientów.

Niezbędne jest dla nas także budowanie trwałego zaufania. Zaufanie to wynika z naszej transparentności w działaniu i komunikacji. Klient musi wiedzieć, co kupuje, jakie są warunki polisy i jak może skorzystać z naszego wsparcia, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Nasza odpowiedzialność jako ubezpieczyciela rozciąga się daleko poza moment sprzedaży – obejmuje ona ciągłe wsparcie, dostęp do informacji i pomoc w trudnych chwilach.

Osobiste podejście do każdego klienta to kolejny kluczowy element naszej filozofii. W Pallada Ubezpieczenia każdy klient jest traktowany jako indywidualność, z unikalnymi potrzebami i oczekiwaniami. To podejście umożliwia nam tworzenie spersonalizowanych rozwiązań, które naprawdę odpowiadają na specyficzne potrzeby naszych klientów.

Aspirujemy do roli lidera w obsłudze rozwiązań dla biznesu, nie tylko w sensie rynkowym, ale jako firma, która wpływa na kształtowanie pozytywnych zmian w całej branży ubezpieczeniowej. Chcemy być przykładem, jak firma ubezpieczeniowa może efektywnie połączyć solidność finansową z innowacyjnością, etyką biznesową i głębokim zaangażowaniem w życie społeczności, które obsługujemy.

W jakim kierunku powinien rozwijać się rynek ubezpieczeń w Polsce?

Paweł Kmieć: Rynek ubezpieczeń w Polsce stoi przed wieloma możliwościami, które mogą znacząco wpłynąć na jakość i dostępność usług. Istotne jest skupienie się na personalizacji naszych ofert, aby każde ubezpieczenie było dokładnie dopasowane do potrzeb klientów. Zaawansowane narzędzia analityczne i wykorzystanie big data, umożliwiają nam precyzyjniejszą analizę ryzyka i oferowanie skrojonych na miarę rozwiązań.

Wdrażanie nowych technologii jest kluczowym aspektem naszej strategii. Rozwój cyfrowych kanałów dostępu do usług ubezpieczeniowych, takich jak aplikacje mobilne i platformy internetowe, musi równocześnie zapewniać wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych. Technologie te nie tylko ułatwiają zarządzanie polisami, ale też pozwalają na szybkie i efektywne reagowanie na szkody, co jest kluczowe w nagłych sytuacjach.

Edukacja jest równie istotnym elementem. Wzrost świadomości ubezpieczeniowej jest fundamentalny dla zdrowego rozwoju rynku.  Musimy sprawić, aby klienci mogli lepiej rozumieć swoje potrzeby oraz dostępne opcje. Inwestowanie w kampanie informacyjne, warsztaty edukacyjne oraz inicjatywy online pomoże w promowaniu wiedzy ubezpieczeniowej w społeczeństwie.

Podsumowując, rozwój rynku ubezpieczeń w Polsce powinien koncentrować się na trzech filarach: personalizacji ofert, adaptacji nowych technologii oraz edukacji. Integracja tych elementów pozwoli nie tylko zaspokoić bieżące potrzeby odbiorców naszych usług, ale także odpowiedzieć na przyszłe wyzwania w szybko zmieniającym się świecie.

Dopasowana ochrona dla każdego

W Pallada Ubezpieczenia, naszym priorytetem jest dostarczanie dopasowanych rozwiązań. Rozumiemy, że każda osoba i każda firma ma unikalny zestaw okoliczności, wymagający specyficznej ochrony. Dzięki zaawansowanej analizie danych i głębokiemu zrozumieniu rynku, tworzymy oferty, które są nie tylko elastyczne, ale także innowacyjne, odpowiadając na specyficzne wyzwania i ryzyka. Nasze podejście to nie tylko selekcja odpowiednich produktów ubezpieczeniowych, ale także możliwość personalizacji każdego aspektu polisy. To sprawia, że nasi klienci mogą czuć się bezpiecznie, wiedząc, że ich ubezpieczenie rzeczywiście odpowiada na ich życiowe potrzeby i oczekiwania. W Pallada, każdy klient jest traktowany z troską, a jego ochrona jest dla nas priorytetem, co pozwala budować długotrwałe i oparte na zaufaniu relacje.

Ewolucja świadomości ubezpieczeniowej w Polsce

W ostatnich latach obserwujemy znaczącą zmianę w podejściu Polaków do ubezpieczeń. Od percepcji ubezpieczenia jako niechcianego, lecz koniecznego wydatku, decyzje ewoluują w kierunku świadomego doceniania ubezpieczeń jako kluczowego elementu zarządzania ryzykiem osobistym i majątkowym. Dzięki szeroko dostępnym informacjom, edukacji prowadzonej przez branżę oraz rosnącej kulturze finansowej, ale i doświadczeniom szkodowym, Polacy zaczęli postrzegać ubezpieczenia jako ważny element bezpieczeństwa i planowania finansowego. Ten trend w zmianie świadomości jest wynikiem wielu czynników, w tym wzrostu dobrobytu, lepszego dostępu do informacji oraz zwiększonej oferty produktowej na rynku ubezpieczeń. Świadczy on o dojrzałości odbiorców i tych indywidualnych, ale przede wszystkim biznesu. Dziś odpowiednio dobrany pakiet ochrony, stanowi realne wsparcie w nieprzewidzianych sytuacjach. Świadomy klient, a zwłaszcza firmy, maksymalizują rozwiązania prewencyjne i ochronne, dla zapewnienia ciągłości funkcjonowania przedsiębiorstwa. 

Świadomość ubezpieczeniowa - nowa era ochrony

Coraz lepsze zrozumienie istoty i potrzeby ubezpieczeń jest zjawiskiem pozytywnym, natomiast dynamika rozwoju gospodarki, zdarzeń geopolitycznych wymaga od nas ciągłego doskonalenia. Edukacja na temat różnych form ubezpieczeń, zarówno tych obowiązkowych, jak i dobrowolnych, odgrywa tutaj istotną rolę. Wiedza na temat tego, jak ubezpieczenie może chronić nasze życie, zdrowie, majątek czy nawet przyszłość finansową najbliższych, a zwłaszcza ciągłości funkcjonowania firm, staje się coraz bardziej powszechna. Należy jednak podkreślić, iż mnogość rozwiązań i różnorodność ofert różnych Ubezpieczycieli, podnosi poprzeczkę w ocenie jakości oferowanych rozwiązań. W tym kontekście, Pallada wyłania się jako niezależny przewodnik i opoka, na której Polacy  mogą polegać, szukając nie tylko ubezpieczeń, ale i kompleksowego doradztwa – nastawionego na innowacyjność.

Tam, gdzie przeszłość spotyka przyszłość

W sercu malowniczej dzielnicy Szczecińskiego Pogodna, w otoczeniu zieleni i historycznych willi, znajduje się główna siedziba firmy Pallada Ubezpieczenia. W odrestaurowanej willi znanej śpiewaczki operetkowej Ireny Brodzińskiej, stanowi prawdziwe dziedzictwo kulturowe Szczecina. Projekt budynku jest nie tylko świadectwem bogatej historii, ale i symbolem nowoczesności, łącząc elegancję z funkcjonalnością- idealne odzwierciedlenie filozofii Pallady. To równowaga między jakością, precyzją w każdym detalu a niestandardowym myśleniem, wyprzedzającym epokę, jest głęboko zakorzeniona w wartościach Pallady.

Firma od początku stawiała na szczególną dbałość o proces obsługi i jakość produktową, co pozwoliło szybko zdobyć zaufanie i rozpoznawalność marki. Dzisiejsza Pallada to partner dla swoich klientów, oferujący szeroki zakres ubezpieczeń- od majątkowych i komunikacyjnych, przez ubezpieczenia życiowe, zdrowotne, po nowoczesne rozwiązania dla biznesu, takie jak cyberochrona, czy prewencyjny Internet Rzeczy. Wprowadzając na rynek produkty odpowiadające na aktualne i przyszłe potrzeby, Pallada nieustannie podnosi poprzeczkę w branży, będąc jednocześnie blisko ludzi i ich codziennych trosk.

Trendy i kierunki rozwoju rynku ubezpieczeń w Polsce

Rynek ubezpieczeń w Polsce stoi przed szansą dalszego dynamicznego rozwoju, napędzanego zarówno przez zmieniające się potrzeby konsumentów, jak i postęp technologiczny. Kluczowe kierunki, w których Pallada rozwija swoją działalność, to:

Digitalizacja i ułatwienie dostępu. Procesy cyfrowe powinny być wciąż rozwijane, aby umożliwić klientom łatwiejsze i szybsze zawieranie ubezpieczeń, zgłaszanie szkód i zarządzanie ryzykiem. Klienci niezależnie od wielkości biznesu, oczekują responsywności, a mode pokolenia stawiają nam jeszcze większe wyzwania.

Personalizacja ofert. Ubezpieczyciele powinni dążyć do jak największej personalizacji swoich produktów, aby odpowiadały one na specyficzne potrzeby i oczekiwania różnych grup klientów.

Edukacja i świadomość ubezpieczeniowa. Branża powinna kontynuować działania edukacyjne, mające na celu zwiększenie wiedzy o ubezpieczeniach wśród Polaków, co przyczyni się do dalszego wzrostu świadomości i zrozumienia potrzeby ubezpieczeń. Tu kłania się rola systemu edukacji ekonomiczno-ubezpieczeniowej.

Rozwój ubezpieczeń chroniących przed nowymi ryzykami. Rynek musi obserwować i odpowiadać na nowe wyzwania,  jak dla przykładu rozwój elektromobilności, prewencję czy nowoczesne formy zarządzania ryzykiem, ale i zmiany demograficzne, oferując produkty ubezpieczeniowe dopasowane do zmieniającego się otocznia. Wyzwaniem w Polsce jest ochrona Zdrowia i jej jakość, wraz z terminowością usług nadzorowanych przez NFZ.

Wsparcie w procesach szkodowych. Wiedza społeczna w aspekcie likwidacji szkód, jest pomimo wielu lat po transformacji niewystarczająca, co daje nam dodatkową motywację, aby wspierać naszych klientów.

Odpowiedzialność społeczna i zrównoważony rozwój. Firmy ubezpieczeniowe powinny również uwzględniać w swojej działalności aspekty zrównoważonego rozwoju i etyki, co zyskuje na znaczeniu wśród świadomych społecznie konsumentów. Przykładem może być jeden z ubezpieczycieli, który na dachu swojego budynku hoduje pszczoły. Kto by pomyślał, kilkanaście lat wstecz?

Pallada Ubezpieczenia- przykład adaptacji do nowej rzeczywistości

Pallada Ubezpieczenia, jako konkretny przykład z rynku, ilustruje, jak firmy mogą dostosować się do zmieniających się oczekiwań i nowych trendów. Inwestycja w cyfrowe kanały obsługi, personalizacja oferty, a także zaangażowanie w edukację klientów i odpowiedzialność społeczną to działania, które pomagają budować trwałe relacje oraz podnosić ogólną świadomość ubezpieczeniową w bogacącym się społeczeństwie. Prewencyjny charakter naszych działań oraz nowoczesne myślenie w biznesie, jest nasza siłą. Dziś wyzwaniem, nie jest uzyskanie odpowiedniego odszkodowania, tylko prewencyjne myślenie!

Opracowanie tekstu, Zuzanna Łopatto oraz Paweł Kmieć

https://pallada.com.pl