Zwiń

Nie masz konta? Zarejestruj się

Dynamiczny rozwój firmy Teksado

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
teksado
fot. materiały prasowe

W dzisiejszym świecie, gdzie oświetlenie pełni kluczową rolę w naszym codziennym życiu, firma Teksado wyróżnia się jako ekspert w dziedzinie oświetlenia ulicznego. Ich produkty, takie jak słupy oświetleniowe, latarnie i wysięgniki, nie tylko zapewniają funkcjonalność, ale także stanowią elementy estetyczne, które wpływają na wygląd naszych miast i przestrzeni publicznych. O nowych inwestycjach i planach na kolejne lata rozmawiamy z Agatą Malczewską – dyrektor biura firmy Teksado Sp. z o.o.

Zakończyliśmy rok 2023. Jaki to był rok dla Państwa firmy?

A.M.: Rok 2023 okazał się dla naszej organizacji czasem dynamicznej ekspansji. Przychody i zyski rosły co najmniej o 50% w porównaniu do roku poprzedniego. Jednym z kluczowych wyzwań było wprowadzenie istotnych modyfikacji. Nasza firma postanowiła zaistnieć na rynku hurtowym. Okres pandemii przyniósł nam możliwości rozwoju, ponieważ konsumenci zaczęli potrzebować słupów oświetleniowych, zwłaszcza do małych ogrodów przy domach. To otworzyło przed nami nowe perspektywy i umożliwiło dalszy wzrost.

Co jeszcze wydarzyło się w 2023 roku?

A.M.: W roku 2023 przeszliśmy przez kilka znaczących wydarzeń. Jednym z nich było powiększenie spawalni o powierzchnię wcześniej wykorzystywaną pod magazyn. Ta zmiana otworzyła przed nami nowe horyzonty. To tam przeprowadzamy procesy spawania i obróbki stali czarnej. Był to istotny krok dla naszej organizacji, który umożliwił nam dalszą ekspansję i bardziej efektywną produkcję jak i wprowadzenie nowych produktów na rynek.

Jak nowa inwestycja przekłada się na czas oczekiwania na dostawę oraz dalszy rozwój spółki?

A.M.: Nasze działania często zależą od wielu czynników, ale zazwyczaj udaje nam się dostarczać produkty niemal natychmiast. Obecnie dysponujemy pięcioma małymi ciężarówkami oraz TIRem, które pracują bez przerwy, obsługując praktycznie całą Polskę. Poszerzyliśmy również naszą działalność na rynki zagraniczne, takie jak Czechy, Słowacja czy Litwa. Naszym celem jest przyciągnięcie większej liczby klientów z tych krajów, a także z Węgier. W przyszłości rozważamy również wejście na inne rynki, takie jak Chorwacja czy ścinana zachodnia Europy. Nasza obecna sytuacja to już nie tylko prognozy, ale rzeczywistość, którą nieustannie ulepszamy.

Podczas mojej ostatniej wizyty, mieliśmy okazję zwiedzić nowe centrum logistyczne, które niedawno zostało uruchomione. Czy mogłaby Pani podać więcej szczegółów na temat tej inwestycji?

A.M.: Nowa inwestycja w postaci malarni proszkowej posiada potencjał do generowania dodatkowych korzyści finansowych poprzez oferowanie usług firmom zewnętrznym. Niemniej jednak, na ten moment, nasza organizacja koncentruje się na realizacji własnych przedsięwzięć, co jest wynikiem dużego zapotrzebowania na usługi malarskie w ramach naszej działalności. Posiadamy możliwość malowania proszkowego w piecu do 10 m długości i gabarytach 2/2 m, co czyni nas niewątpliwie jednym z liderów lokalnego rynku, ale przede wszystkim usprawnia nam proces malowania praktycznie od ręki słupów dla naszych klientów.

Rozumiem. Czym jest zapewnienie jakości w rozumieniu firmy Teksado?

A.M.: Nie tylko oferujemy słupy oświetleniowe, ale również świadczymy usługę doradztwa wliczoną w cenę. Pomoc ta obejmuje doradztwo w wyborze odpowiedniej wysokości słupa i mocy oprawy oświetleniowej, a także porady dotyczące montażu. Obecnie poszerzamy naszą ofertę o materiały instruktażowe w formie filmów. Pierwszy, który już jest dostępny, pokazuje, jak prawidłowo umieścić fundament. Kolejny, który właśnie się tworzy, będzie prezentował, jak właściwie zamontować słup solarny.

Jakie kształtują się Państwa plany na przyszłość?

A.M.: Nasze plany na przyszłość są ambitne i innowacyjne. W tym roku rozpoczęliśmy projekt, która pozwala nam dywersyfikować nasze działania również w innych obszarach. Niedawno nabyliśmy teren zielony 7,5 ha, gdzie planujemy stworzyć Jeleniogród. Będzie to miejsce, gdzie znajdą się domki na drzewach na „wyższym poziomie”. Pod domkami, w koronach drzew, będą wypasały się daniele, jelenie oraz łosie. Obcowanie z naturą pozwala nam na szybszą regenerację organizmu oraz przede wszystkim ducha, a to w dzisiejszym świecie niezwykle ważne, gdzie człowiek w zurbanizowanym terenie patrzy tylko na wszechogarniający beton i stal. To pierwsze tego typu miejsce w Polsce, co dodaje naszej nowej inwestycji unikalności.

Bartosz Parchoniuk

teksado
/
Picasa /
fot. materiały prasowe