Zwiń

Nie masz konta? Zarejestruj się

Tu historia i smak spotykają się na talerzu

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
panorama gospodarcza
Piotr Dynarski
fot. materiały prasowe

„Zielona Perła” województwa zachodniopomorskiego, Kalisz Pomorski, to miejsce o niezwykłej duszy, ale i smaku! Zanurzone w historii miasto przeszło znaczącą transformację, pozostając wiernym tradycji, a jednocześnie otwartym na nowoczesność. 

Symbol Zrównoważonego Rozwoju

Gmina Kalisz Pomorski, zlokalizowana w południowej części województwa zachodniopomorskiego, dostrzega potrzeby swoich mieszkańców. Transformacja miasta jest widoczna w dogodnych lokalizacjach dla działalności gospodarczej, niewpływającej negatywnie na środowisko. Ostatnie cztery lata to okres dynamicznego rozwoju, gdzie inwestycje idą w parze z ochroną środowiska.  Przez gminę przebiega Droga Krajowa nr 10, a do 2030 roku będzie tam „ekspresówka”, co dodatkowo usprawni komunikację i przyciągnie inwestorów. Praca Burmistrza opiera się w dużej mierze na zaufaniu, dlatego Janusz Garbacz stara się jak najlepiej wykonywać powierzoną jemu przez mieszkańców funkcję. Jego marzeniem była gmina nowoczesna i rozwojowa, co świetnie udaje się realizować!

Przyrodniczy Raj

Kalisz Pomorski, otoczony przez cztery malownicze jeziora, emanuje naturalnym pięknem. Miasto samo w sobie stanowi perłę pośród tych wód, a otaczający je krajobraz przyciąga miłośników ekologii i zrównoważonej turystyki. To idealne miejsce dla tych, którzy pragną aktywnie spędzać czas i czerpać radość z uroków natury.

kalisz pomorskie
/
Materiały prasowe

Historia Smaku

Kalisz Pomorski to jedno z niewielu miejsc na ziemi, gdzie można zanurzyć się w smaku specjalnie przygotowanych ogórków, których sekretne składniki wywodzą się aż z lat 60. ubiegłego wieku. To kulinarne dziedzictwo przyciąga smakoszy z najdalszych zakątków, pragnących doświadczyć wyjątkowego aromatu, który sprawia, że ogórki z Kalisza Pomorskiego są niezapomniane. Społeczność  Kalisza Pomorskiego zaprasza każdego, kto pragnie doświadczyć harmonii historii, kultury i wyjątkowego smaku. To miejsce, gdzie ogórek nie jest tylko warzywem, lecz symbolem jedności, radości i niepowtarzalnej atmosfery - podkreśla Janusz Garbacz. 

Bogactwo Wydarzeń

Gmina Kalisz Pomorski nie ustaje w organizacji różnorodnych wydarzeń kulturalnych i sportowych. Jednak to "Jarmark nad Jeziorem Ogórkowym" i "Ogórek w trasie" są niekwestionowanymi gwiazdami corocznego kaliskiego kalendarza. Kalisz Pomorski to miejsce, gdzie "ogórek" staje się bohaterem, przybierając różne formy w wyjątkowych wydarzeniach, takich jak pikniki ogórkowe, rajdy rowerowe, rodzinne biegi I inne imprezy.

kalisz pomorskie
/
Piotr Dynarski /
Materiały prasowe

Plany na przyszłość

Nastawieni jesteśmy na systematyczny i planowy rozwój gospodarczy z jednoczesną dbałością o zachowanie walorów przyrodniczych. Naszym impulsem do działania od zawsze byli, są i będą mieszkańcy. To właśnie dla nich chcemy zmieniać to miejsce. - kończy Burmistrz. 

kalisz pomorskie logo
/
Materiały prasowe