Zwiń

Nie masz konta? Zarejestruj się

W trosce o mieszkańca

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
sm gliwice
fot. materiały prasowe

Rosnący standard nieruchomości, poprawa komfortu życia mieszkańców i walory estetyczne osiedli, to części składowe, nad którymi pracują władze Spółdzielni Mieszkaniowej „Śródmieście”, których wypadkową jest sukces, a tym gliwicka spółdzielnia może się poszczycić.

Szczególnym osiągnięciem spółdzielni jest to, iż przeważająca część zasobów przeszła kapitalne remonty, co podniosło jakość zamieszkiwania oraz zadowolenie mieszkańców. Planujemy na bieżąco dalsze prowadzenie prac termomodernizacyjnych oraz remontów kapitalnych. Na podkreślenie zasługuje fakt, że sytuacja finansowa spółdzielni jest stabilna. Realizowany co rok plan finansowy z pozostałej działalności – m.in. z najmu lokali, zarządzania wspólnotami na zlecenie – jest przeznaczony na obniżenie opłat za mieszkania oraz na zwiększenie funduszu remontowego, co zapewnia środki na dalsze prace remontowe oraz podniesienie estetyki osiedli – podkreśla Stanisław Kolanus – Prezes Zarządu.

Niezmiennie misją spółdzielni jest zagwarantowanie wysokiego poziomu obsługi mieszkańców oraz sprawne zarządzanie nieruchomościami. Weryfikacja tych działań dokonywana jest zarówno przez Radę Nadzorczą, jak i poprzez lustrację spółdzielni przeprowadzoną przez Regionalny Związek Rewizyjny SM. Zawsze podkreślam, że w przypadku naszej pracy nie są to puste deklaracje na papierze. Wszystkie działania potwierdzają duże oddanie mieszkańcom i każdej najmniejszej sprawie, która jest nam powierzona – dodaje.

sm gliwice
/
fot. materiały prasowe

Wyzwań w kierowaniu spółdzielnią jest wiele, zwłaszcza, że uchwały prawne dotyczące spółdzielczości wciąż się zmieniają, a stabilizacja to podstawa dobrego zarządzania i organizacji.

- Nie rozwijam problemu, a szukam rozwiązania – tak o trudach zarządzania spółdzielnią mówi prezes Stanisław Kolanus, który na co dzień kieruje się filozofią „małymi krokami osiągać cel”.

Spółdzielni Mieszkaniowej „ Śródmieście” w Gliwicach nie pozostaje nic innego jak życzyć tak prężnego rozwoju jak dotychczas oraz wielu udanych inwestycji i projektów na przyszłość.

Za dotychczasowe działania Spółdzielnia „Śródmieście” została nominowana do nagrody „Laur Spółdzielczości”, której patronem jest Europejski Ośrodek Rozwoju Gospodarki.

Martyna Muszczak

 

sm gliwice
/
fot. materiały prasowe