Zwiń

Nie masz konta? Zarejestruj się

Eleport Polska laureatem nagrody EKO-INNOWATOR 2023

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
eleport
fot. materiały prasowe

Firma Eleport Polska została laureatem nagrody EKO-INNOWATOR przyznanej z ramienia Europejskiego Ośrodka Rozwoju Gospodarki, podczas V jubileuszowej edycji Międzynarodowego Forum Gospodarczego na Stadionie Śląskim w Chorzowie. 

Naszym głównym celem jest dążenie do stworzenia planety wolnej od zanieczyszczeń oraz ulic, które nie będą już zatłoczone pojazdami napędzanymi tradycyjnymi silnikami spalinowymi. W ten sposób aktywnie przyczyniamy się do zrównoważonego rozwoju – podkreśla Janusz Grądzki, CEO Eleport Polska.

Innowacyjnie naładowani

25 maja br. na Stadionie Śląskim odbyła się V jubileuszowa edycja, ponad 100 panelistów z Polski, Europy i świata zabrało głos w 22 sesjach tematycznych, poświęconych każdej gałęzi polskiej gospodarki. Gościliśmy ponad 300 osób wyższego szczebla, najbardziej dynamicznie rozwijających się podmiotów gospodarczych, samorządów oraz uczelni wyższych. 

CEO Eleport Polska – Janusz Grądzki zabrał głos w panelu dyskusyjnym „Zielona Transformacja”, w którym podzielił się swoim  doświadczeniem w temacie optymalnych rozwiązań dla środowiska i biznesu oraz zrównoważonego rozwoju (ESG).  Firma Eleport Polska została założona w 2016 roku z pasji do pojazdów elektrycznych oraz z misją uczynienia świata bardziej zielonym. Od tego czasu przedsiębiorstwo jest jednym z najszybciej rozwijających się podmiotów w branży. 

Rozwijamy się bardzo dynamicznie, ale wciąż nie tak szybko jak tego wymaga rynek. Z najnowszych raportów Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych wynika, że w lipcu liczba aut „z wtyczką” wzrosła do 83 tys. zarejestrowanych w Polsce. Co przekłada się na niecałe 3 tys. publicznych stacji ładowania - zaznacza Janusz Grądzki. 

Z pełnym wsparciem ze strony renomowanych partnerów, Eleport ma w planach zainwestować ponad 100 mln euro w dalszy rozwój sieci ładowania pojazdów elektrycznych, z głównym naciskiem na region Europy Środkowo-Wschodniej. Mowa o takich partnerach jak: Gren (Partners Group) – światowym liderze w zarządzaniu inwestycjami na rynkach prywatnych, o estońskiej firmie Bolt oraz Ambient Sound Investments – prestiżowej spółce inwestycyjnej założonej przez współzałożycieli Skype. 

Działamy w wielu sektorach rynku, starając się możliwie szybko odpowiadać na potrzeby zmieniającego się świata. Aktualnie udało się nam przejąć ponad 200 istniejących stacji ładowania i jesteśmy na etapie nowych inwestycji w ponad 350 miastach i miasteczkach – co powinno przełożyć się na bardzo dynamiczne zwiększenie ilości stacji w najbliższych kwartałach. Pokazuje to, że użytkownicy samochodów w Polsce coraz chętniej przesiadają się na zeroemisyjny transport. Zwiększamy zatrudnienie i planujemy ekspansję na nowe rynki – zdradza CEO Eleport Polska. 

Spółka wskazuje niezawodność jako kluczową cechę swojej działalności. Realizuje biznes zgodnie z założeniem dostarczania kreatywnych rozwiązań i osiągania najlepszych wyników z dbałością o terminowość. Ich współpracownicy, partnerzy oraz klienci mogą być pewni, że firma zawsze przekroczy ich oczekiwania, dostarczając usługi i produkty na czas z najwyższą jakością. Elastyczność jest drugą kluczową wartością, która wyróżnia Eleport Polska. Są nie tylko wydajni, ale także gotowi na przyjęcie nowych wyzwań i poszukiwanie nowatorskich sposobów realizacji nawet najbardziej ambitnych projektów. Pomimo rozwoju ich struktury wewnętrznej, utrzymują ducha start-upu, który towarzyszył od samego początku istnienia firmy. Dzięki temu pozostają otwarci na nowe pomysły i posiadają zdolność myślenia innowacyjnego, co pozwala efektywnie reagować na zmieniające się potrzeby rynku. Eleport Polska zajmuje się kompleksowym spektrum usług związanych z infrastrukturą ładowania pojazdów elektrycznych. Oferują pomoc na każdym etapie procesu, co umożliwia klientom projektowanie, budowanie i efektywną eksploatację sieci ładowania. 

Cieszymy się, że nie tylko sektor publiczny tak chętnie podejmuje rozmowy w zakresie budowy infrastruktury. Duże przedsiębiorstwa przygotowujące się do raportowania ESG chętnie przystępują do projektów z nami. Ale co stanowi dla nas miłe zaskoczenie, to również mikro i małe przedsiębiorstwa przesiadają się na floty zeroemisyjne – zwłaszcza jak świadczą usługi dla wyżej wymienionych podmiotów. Dobry przykład idzie „z góry”od największych firm i administracji centralnej, jak i lokalnej – podkreśla Janusz Grądzki. 

Eleport Polska nie tylko dostarcza sprzęt i oprogramowanie do ładowania pojazdów elektrycznych, ale także zapewnia kompleksowe wsparcie, pozostając przy klientach na każdym kroku ich ekologicznej podróży, przyczyniając się do zrównoważonej przyszłości.

# EKO-INNOWATOR

eko innowator
/
fot. materiały prasowe

Zwieńczeniem Międzynarodowego Forum Gospodarczego była uroczysta gala, która odbyła się w Hotelu Luxury w Piekarach Śląskich. Spółka otrzymała uroczyście z rąk Prezesa Europejskiego Ośrodka Rozwoju Gospodarki – Michała Pomarańskiego nagrodę EKO-INNOWATOR. Kapituła Programowa wyróżniła przedsiębiorstwo za zaangażowanie w liczne projekty na rzecz rozwoju ekologii, wprowadzanie rozwiązań przyjaznych dla środowiska oraz działania promocyjne mające na celu zmianę świadomości społecznej 

Jesteśmy szczęśliwi, że otrzymaliśmy wyróżnienie, które docenia rolę firmy Eleport w promocji zrównoważonego rozwoju i dbałości o środowisko. Każda taka nagroda jest dla nas ogromnym uznaniem i idealnym prezentem z okazji 7-ych urodzin naszej marki  – podsumował Janusz Grądzki, CEO Eleport Polska.

Bartosz Parchoniuk

eleport logo
/
fot. materiały prasowe