Zwiń

Nie masz konta? Zarejestruj się

AP-LOGIC Sp. z o. o. - profesjonalny partner w gospodarce odpadami

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
AP-LOGIC Sp. z o. o.
Materiały prasowe

Firma AP-LOGIC Sp. z o. o. to dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo, które od wielu lat działa w branży gospodarki odpadami. Firma świadczy kompleksowe usługi związane z odbiorem, transportem i utylizacją odpadów. Posiada rozbudowaną flotę samochodową pojazdów świadcząc zoptymalizowany ekonomicznie i logistycznie AP-LOGIC to firma, która działa zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Usługi utylizacji świadczone dla firm produkcyjnych w efekcie polegają na przetwarzaniu odpadów w kierunku odzysku energetycznego oraz recyklingu materiałowego. Firma aktywnie działa na rzecz ochrony środowiska i propaguje ideę racjonalnego zarządzania odpadami. O historii, działalności i ekologii opowiedzieli – Prezes Agnieszka Gnacikowska oraz Dyrektor Krzysztof Gnacikowski.

Od czego to wszystko się zaczęło?

Krzysztof Gnacikowski: Wszystko zaczęło się w 1988 roku, kiedy to powstała firma, która skupiła się na zarządzaniu gospodarką odpadami. Na początku zajmowaliśmy się przetwórstwem metali i tworzyw. W 1994 roku firma poszerzyła zakres swojej działalności o ofertę skierowaną dla miast, czyli wywóz odpadów komunalnych. AP- LOGIC pod tą nazwą istnieje od 2005 roku i od początku skupiła się na sektorze gospodarki odpadowej. Działamy przy odpadach przemysłowych; poprodukcyjnych. Naszymi klientami są firmy producenckie i usługowe, które te odpady wytwarzają. Przygotowując się do naszej rozmowy zdałem sobie sprawę, że jesteśmy pełnoletni, bo firma ma 18 lat.

To piękny jubileusz.

K.G.: Dokładnie. Zaznaczę, że od początku była to firma rodzinna. Zarówno udziałowcami jak i managementem są członkowie rodziny. W firmie pracuje obecnie około 30 osób.

AP-LOGIC Sp. z o. o.
/
Materiały prasowe

Do kogo państwo kierujecie swoją ofertę?

Agnieszka Gnacikowska: Odbiorcami naszych usług są przede wszystkim firmy wytwórcze z szerokiego spektrum gałęzi produkcyjnych. Naszymi klientami są wszelkie firmy produkcyjne – małe i duże, lokalne i korporacyjne o zasięgu krajowym i międzynarodowym, centra logistyczno-handlowe, instytucje samorządowe i państwowe.

K.G.: Na rynku widzimy różne firmy produkcyjne, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę, że przy każdej działalności powstają odpady, które mogą stanowić problem. My właśnie rozwiązujemy te problemy. Jesteśmy partnerem w gospodarce i zarządzaniu tymi odpadami.  Wskazujemy różne rozwiązania począwszy od klasyfikacji, do sposobów magazynowania i ostatecznej poprawnej, bezpiecznej utylizacji. Uczymy firmy,  jak trzeba segregować odpady. Podpowiadamy im, w jaki sposób znaleźć oszczędności poprzez ich właściwe przygotowanie do utylizacji. Wbrew pozorom jesteśmy bardzo dużym wsparciem dla małych firm, ponieważ pomagamy im również w prowadzeniu  BDO i sprawozdawczości odpadowej. W związku z czym nie muszą zatrudniać do tego tematu dodatkowych kadr. Dzięki naszej ofercie spełniają wszystkie wymagania prawne, co jest bardzo ważne w dzisiejszych czasach. Można powiedzieć, że jesteśmy firmą ogólnopolską bo działamy na terenie całego kraju.

AP logic
/
Materiały prasowe

Mówiąc o utylizacji odpadów, z jakich krajów Europy Zachodniej Polska powinna czerpać wzorce?

K.G.: Patrzę na globalne firmy wywodzące się z Niemiec lub Francji. Na tamtych rynkach wypracowano metody biznesowe i metody gospodarki odpadowej, które oddziałują na pozostałe rynki w Europie. Dlatego jest im łatwiej na rynku polskim, bo mają wypracowane know-how, które zdobywali przez kilkadziesiąt lat. Mój wzrok skierowany jest głównie w kierunku Niemiec. Oni mają dobre praktyki. Dodatkowo mają wsparcie od państwa. Cały system skierowany jest na efekt, czyli ochronę środowiska. Kontrolerzy często są partnerem dla takich firm. Nie skupiają się na karach. Cenię też zarządzanie gospodarką odpadami w Skandynawii. Można uznać, że najbardziej za pragmatyzm. Najważniejsza jest dla nich przede wszystkim ochrona środowiska. Mają takie przepisy i praktyki, które pozwalają na odzyskiwanie surowców i uzyskiwaniu realnych efektów ekologicznych.

AP-LOGIC Sp. z o. o.
/
Materiały prasowe

Czy macie państwo w swoim przedsiębiorstwie takie hasło lub misje, która państwu przyświeca 
w codziennym działaniu?

A.G.: Naszą misją jest dbanie o naturalne środowisko w takim zasięgu i stopniu w jakim jest to możliwe. Począwszy od ”własnego ogródka” staramy się budować świadomość społeczną – wśród najbliższych nam osób, współpracowników, przez kontrahentów czy współpracujące instytucje.  Skupiamy się na tym, aby wyeliminować w 100 procentach przekazywanie odpadów na tradycyjne składowiska. To nie jest miejsce, gdzie odpadamy gromadzimy. Skupiamy się na ich przetwarzaniu i wykorzystaniu. To jest nasz cel. Bliska jest nam idea Zero Waste oraz Gospodarka Obiegu Zamkniętego. Angażujemy się chętnie w projekty badawcze i akcje zmierzające do transformacji energetycznej i ekologicznej Polski.

K.G.: Wszyscy wiemy jak ważna jest edukacja. Szalenie ważne jest umiejętne przekazywanie informacji na temat zarządzania gospodarką odpadami i edukowanie. Mówienie o tym w jaki sposób firmy ekologicznie zarządzają odpadami. Nie straszyć ich, a wskazywać pozytywy, które wynikają z ich działalności.

Martyna Muszczak

AP LOGIC LOGO
/
Materiały prasowe