Zwiń

Nie masz konta? Zarejestruj się

Innowacyjna diagnostyka

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
milapharm
fot. materiały prasowe

W ówczesnym, dynamicznie zmieniającym się świecie, w którym zdrowie staje się coraz większym priorytetem i wartością, poszukiwanie niezawodnych oraz szybkich rozwiązań staje się kluczowe. W odpowiedzi na te potrzeby Milapharm proponuje testy diagnostyczne do samobadania. Firma jest symbolem nie tylko jakości, ale i zaangażowania w dobro pacjentów. Dzięki spotkaniu i rozmowie z Adamem Lamparskim, założycielem spółki, Prezesem Zarządu mieliśmy okazję dowiedzieć się jak wyglądała  droga Milapharm do pozycji lidera w swojej branży.

Podróż do świata farmacji

milapharm
/
fot. materiały prasowe

Milapharm założony w 2017 roku początkowo miał skoncentrować się na diagnostyce aptecznej, z myślą o ułatwieniu dostępu do testów. Kluczowym elementem strategii spółki stało się poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań diagnostycznych, które mogłyby być wykonywane w warunkach domowych, zapewniając skuteczność i bezpieczeństwo. – Pytanie o moją podróż do świata farmacji skłoniło mnie do refleksji jak to się stało, że jestem w tym miejscu.  Patrząc na moją ścieżkę kariery - chyba nie należała do standardowych, zaczynałem od świata artystycznego, przez wszystkie szczeble w branży kosmetycznej i budowanie tego rynku od podstaw w latach 90 tych, po farmację w ostatnich 20 latach. W międzyczasie byłem zaangażowany w ruchy aktywistyczne, organizując zjazdy szkolne, koncerty miejskie, rajdy i obozy harcerskie. Wszystkie te doświadczenia kształtowały moje nieszablonowe podejście do tematu biznesu i klienta. Bez względu na to, w jakim jestem otoczeniu, dla mnie bardzo ważne są relacje, uczciwość i jakość tego, co oferuję. Stawiam też mocno na zespół - wspierające środowisko pracy umożliwia innowacyjne myślenie i radzenie sobie z wyzwaniami, których nie było mało w czasie pandemicznym. Myślę, że w tej branży ma to szczególne znaczenie – zaznacza Adam Lamparski.

Diagnostyka i innowacje

Domowe badania diagnostyczne są przeznaczone do samokontroli. Pozwalają wstępnie ocenić nasz stan zdrowia, zwłaszcza gdy coś nas niepokoi. W ofercie Milapharm znajdziemy testy diagnozujące m.in. FOB, Helicobacter Antygen, poziom żelaza i witaminy D, płodność męską, menopauzę, poziom hormonu TSH, HIV, owulację, ciążę, grypę, COVID-19, oraz obecność narkotyków. Od 2021 roku firma jest dystrybutorem leków (od 2023 właścicielem) stosowanych w infekcjach górnych dróg oddechowych, łagodzących dolegliwości z powodu choroby refluksowej i zgagi, leków przeciwalergicznych i przeciwbiegunkowych. - W dobie braku czasu na wizyty u lekarza i wykonywanie badań, Łatwy i szybki dostęp do możliwości wykrycia chorób staje się kluczowe. Dlatego postawiliśmy na dostarczanie testów, które każdy może wykonać w warunkach domowych, bez udziału personelu medycznego – zaznacza Prezes Zarządu. Milapharm oferuje również plastry rozgrzewające i chłodzące, które pomagają w łagodzeniu bólu mięśni i stawów. To wygodne rozwiązanie, które można stosować nawet w trakcie aktywności fizycznej. Plastry są bezpieczne dla skóry i skutecznie redukują dolegliwości bólowe.

Plany

Milapharm w swojej krótkiej karierze otrzymał wiele wyróżnień ale nie zamierza spoczywać na laurach i planuje dalszy rozwój swojej oferty. Firma intensywnie pracuje nad wprowadzeniem kolejnych innowacyjnych produktów, które będą odpowiadały na zmieniające się potrzeby rynku. - Jednym z kluczowych obszarów, na które obecnie stawiamy nacisk jest adaptacja do nadchodzących zmian regulacyjnych na rynku wyrobów medycznych i diagnostyki in vitro. W ramach nowych przepisów, testy in vitro, ciążowe, testy na COVID-19 czy HIV, będą podlegać bardziej rygorystycznym wymogom. Wyroby medyczne klasy pierwszej, które wcześniej nie były pod nadzorem jednostki notyfikowanej, teraz będą musiały ją przechodzić. To ograniczy sprzedaż produktów przez nieautoryzowane spółki. Warto również zwrócić uwagę na rozwijającą się gałąź diagnostyki laboratoryjnej, zwłaszcza tzw. „point of care” (badania wykonywane przy pacjencie). To badania, które można przeprowadzać podczas jednej wizyty. Oczywiście, proces ten wymaga czasu, ale jest ważny dla zapewnienia jakości i bezpieczeństwa w diagnostyce medycznej. W związku z nowym rozporządzeniem unijnym intensywnie pracujemy nad aktualizacją dokumentacji i architektury swoich produktów, aby sprostać nowym wymaganiom. Dążymy do tego, aby nasze produkty nie tylko spełniały najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa, ale także były łatwo dostępne dla pacjentów, co przyczyni się do poprawy jakości życia i zdrowia w społeczeństwie – dodaje na koniec Adam Lamparski, Prezes Zarządu.

Justyna Gorgoń

millapharm logo
/
fot. materiały prasowe