Zwiń

Nie masz konta? Zarejestruj się

Veni Vidi - zobacz różnice razem z nami

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
salon optyczny Veni Vidi
fot. materiały prasowe

Proszę powiedzieć, jak wyglądały początki działalności, co zmieniło się na przestrzeni tego czasu?

Pierwszy salon Veni Vidi został otwarty w połowie kwietnia 2022 roku, lecz pomysł na cały koncept powstawał w zdecydowanie wcześniej. Wcześniejsza praca w różnych salonach optycznych i gabinetach optometrycznych, pomogła mi poznać potrzeby potencjalnych klientów, a zamiłowanie do podróżowania wpłynęło na projekt samego lokalu.

Od początku działalności stawiam na profesjonalizm i indywidualne podejście do każdego klienta. Dzięki uważnemu słuchaniu potrzeb klientów, dostosowuję ofertę asortymentu do ich oczekiwań, ponieważ w dzisiejszych czasach, klienci oczekują czegoś więcej niż tylko dobrego produktu, oczekują, że ich potrzeby zostaną zrozumiane i spełnione w sposób, który sprawi, że poczują się wyjątkowo. Mój zespół składa się ze specjalistów, którzy stale podnoszą swoje kwalifikacje, aby sprostać oczekiwaniom naszych klientów. Aby naszym klientom zapewnić wyjątkowość, od samego początku działalności w ofercie opraw okularowych, mamy marki najlepszych manufaktur optycznych dostępnych wyłącznie w naszych salonach, aby każdy miał coś wyjątkowego. Uczestniczymy w największych targach optycznych, aby stale wyszukiwać kolejne perełki, które podbiją serca naszych klientów. Jednym słowem wyznaczamy nowe trendy w modzie okularowej. Za pośrednictwem naszych profili w mediach społecznościowych staramy się edukować naszych obserwatorów, aby byli świadomi różnych zagrożeń i możliwości zarówno w szeroko rozumianej okulistyce jaki i optyce okularowej.

Jakie usługi znajdziemy w Państwa portfolio? Co wyróżnia Państwa podmiot na rynku i czyni go atrakcyjnym na tle konkurencji?

Wizyta w salonie optycznym może być przyjemnym doświadczeniem, a jednym z najważniejszych czynników, które wpływają na to, czy klienci będą chcieli do niego wrócić, jest jakość obsługi. W salonach Veni Vidi oferujemy nie tylko szeroki wybór okularów i soczewek, ale także indywidualne podejście do każdego klienta. Właściwie dobrana oprawa okularowa może zmienić nie tylko sposób w jaki widzimy świat, ale także wpłynąć na nasze samopoczucie i styl. Dlatego w Veni Vidi warto skorzystać z pomocy stylistki, która pomoże dobrać idealne okulary dopasowane do indywidualnych potrzeb i preferencji poprzez analizę kształtu twarzy oraz koloru uwzględniając, co ma ogromne znaczenie, wartości korekcyjne klienta.

Nie bez znaczenia jest także atmosfera panująca w salonie optycznym. Przyjemna muzyka, ciepłe kolory i miła obsługa sprawiają, że klienci czują się tam swobodnie i chętnie wracają.

Podsumowując, salon optyczny Veni Vidi oferuje nie tylko wysokiej jakości produkty, ale także indywidualne podejście do klienta, wysokie standardy obsługi i przyjazną atmosferę. W takim salonie każdy klient poczuje się wyjątkowo i z pewnością będzie chętnie do niego wracał.

Jakimi wartościami kieruje się Pani w swojej organizacji?

Jesteśmy dumni z faktu, że nasz salon optyczny wyróżnia się na rynku dzięki profesjonalnej

obsłudze, wysokiej jakości produktom, indywidualnemu podejściu do każdego klienta oraz opieką posprzedażową.

Nasze wartości to pasja, zaangażowanie, profesjonalizm, a przede wszystkim zadowolenie

klienta. Nasz zespół pracowników salonu przeprowadza wywiad z klientem, aby poznać jego styl życia, rodzaj wykonywanej pracy oraz czy na przykład często jeździ samochodem. Wszystko to ma bowiem wpływ na wybór odpowiednich soczewek okularowych. Miejscem, do którego klient wraca po latach, jest dobry salon optyczny. A dobry salon to taki, w którym klient czuje, że swój wzrok powierza profesjonalistom.

Proszę podkreślić największe dotychczasowe osiągnięcia. Jakie są plany na najbliższe lata?

Dlatego, że salon optyczny Veni Vidi to miejsce, w którym klienci znajdą nie tylko szeroki wybór produktów i profesjonalną obsługę został wyróżniony międzynarodową nagrodą w Londynie za „Najbardziej Kreatywną markę roku”. Otrzymaliśmy również nagrodę „Sukces Roku” za innowacyjne produkty oraz najwyższą jakość obsługi.

Zarówno ja, jak i mój zespół, jako eksperci, jesteśmy zapraszani do wywiadów w programach telewizyjnych. Ponadto zostałam zaproszona do zaprezentowania siebie oraz marki Veni Vidi w magazynie Liderzy Biznesu, w książce „50 osobistości biznesu” oraz „50 kobiet biznesu”. Największym osiągnięciem jest dla mnie uznanie naszych klientów, którzy

doceniają wiedzę i pracę całego zespołu i polecają nas swoim znajomym. 
W najbliższych latach planujemy wprowadzenie nowych usług oraz poszerzenie oferty produktowej, a przede wszystkim dalszy rozwój Veni Vidi poprzez otwarcie kolejnych salonów w systemie franczyzowym, do czego serdecznie zapraszamy osoby, które podzielają naszą pasję oraz chcą angażować się w pomaganie ludziom w poprawie komfortu ich życia.

Jaka jest według Pani recepta na sukces?

Recepta na sukces w biznesie to połączenie kilku czynników. Przede wszystkim, warto mieć jasno określony cel i strategię, która pozwoli na osiągnięcie tego celu. Dobry biznes to również pasja. Za każdym razem, kiedy widać zadowolenie u klienta, który zakłada swoje nowe okulary, albo jak małe dziecko pierwszy raz widzi swoich rodziców wyraźnie, czujemy się dumni z dobrze wykonanej pracy, a to dodaje nam skrzydeł i utwierdza w tym, że jesteśmy w dobrym miejscu.

Najważniejszy czynnik to pracownicy, którzy podzielają sposób myślenia i zachowania określony przez osoby zarządzające firmą. Mówimy tu o wizji, misji, wartościach i działaniu firmy. Niezbędne jest, aby pracownicy posiadali umiejętności, które pozwolą im realizować strategię firmy. Dobór kadr to kluczowy czynnik sukcesu każdej firmy. Dlatego niezbędne jest stałe poszukiwanie i zatrudnianie zdolnych i otwartych na podnoszenie kwalifikacji ludzi.

Znacznie łatwiej jest dążyć do osiągnięcia celów, jeśli wszyscy podążamy w jednym kierunku.

Również bardzo ważne jest odpowiednie zarządzanie działaniem całego przedsiębiorstwa, a to osiąga się poprzez dobrze skonstruowane i wprowadzone procedury, które u nas są ciągle udoskonalane, aby pracowało się lepiej.

Dziękujemy za zainteresowanie naszą działalnością i serdecznie zapraszamy do salonów optycznych Veni Vidi!