Zwiń

Nie masz konta? Zarejestruj się

EndoFund uhonorowany nagrodą CHAMPION BIZNESU

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Firma EndoFund S.A.
Materiały prasowe

Firma EndoFund S.A. została laureatem prestiżowej nagrody CHAMPION BIZNESU, przyznanej z ramienia Europejskiego Ośrodka Rozwoju Gospodarki, podczas V jubileuszowej edycji Międzynarodowego Forum Gospodarczego na Stadionie Śląskim w Chorzowie – Naszą misją jest świadczenie małym i średnim firmom z sektora medycznego, elastycznych i szybkich rozwiązań w dziedzinie refinansowania zobowiązań kontrahentów – mówi Piotr Cioch, Prezes Zarządu EndoFund S.A.

#ZDROWY FAKTORING

25 maja br. na Stadionie Śląskim odbyła się V jubileuszowa edycja Międzynarodowego Forum Gospodarczego. Ponad 100 panelistów z Polski, Europy i świata zabrało głos w 22 sesjach tematycznych, poświęconych każdej gałęzi polskiej gospodarki. Wydarzenie gościło ponad 300 osób wyższego szczebla, najbardziej dynamicznie rozwijających się podmiotów gospodarczych, samorządów oraz uczelni wyższych. W panelu „Dokąd prowadzi postęp medycyny” głos zabrał Piotr Cioch – twórca i założyciel spółki, posiadacz praktycznej wiedzy oraz bogatego doświadczenia w zakresie usług finansowych i rachunkowości. – W dzisiejszych czasach stabilność kapitałowa jest kluczowym elementem sukcesu dla przedsiębiorstw, zwłaszcza tych działających w sektorze medycznym. Dla mikro-, małych- i średnich firm z tej branży, utrzymanie płynności finansowej może stanowić wyzwanie ze względu na długotrwałe procesy rozliczeniowe i różnego rodzaju zobowiązania – zaznacza Piotr Cioch. EndoFund S.A. powstał w wyniku obserwacji specyfiki rynku medycznego oraz wyzwań związanymi z terminowym realizowaniem zobowiązań we współpracy ze szpitalami, z jakimi wówczas spotkał się podmiot z grupy – EndoLink Sp. z o.o. To doświadczenie było punktem wyjścia dla spółki, która postanowiła znaleźć innowacyjne rozwiązania dla przedstawicieli biznesu na rynku medycznym. Firma oferuje kompleksowe usługi faktoringowe, które mają na celu poprawę kondycji finansowej swoich kontrahentów. Proponowane rozwiązanie opiera się na wykupie wierzytelności od klientów. Dla podmiotów medycznych oznacza to możliwość uzyskania natychmiastowej płatności za wystawione faktury sprzedaży lub zobowiązań wynikających z umów leasingu czy wynajmu sprzętu medycznego. Dzięki temu właściciele firm mogą uniknąć długotrwałych oczekiwań na uregulowanie należności i skupić się na rozwijaniu swojego biznesu. EndoFund S.A. zdaje sobie sprawę, że każdy ma unikalne potrzeby i wymagania, dlatego też proponuje rozwiązania dostosowane do indywidualnych sytuacji. – Udzielamy wsparcie niezależnie od tego, czy podmiot gospodarczy potrzebuje finansowania na krótką czy dłuższą metę, czy ma też specyficzne wymagania dotyczące modelu biznesowego – mówi Prezes Zarządu. Należy podkreślić, że obecnie na rynku nie istnieje żaden inny konkurencyjny dostawca usług faktoringowych dla sektora medycznego w Polsce, który specjalizowałby się w obsłudze podmiotów z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (SME).

 

#CHAMPION BIZNESU

Zwieńczeniem Międzynarodowego Forum Gospodarczego była uroczysta gala wręczeniowa, która odbyła się w Hotelu Luxury w Piekarach Ślaskich. Firma EndoFund S.A. otrzymała uroczyście z rąk Prezesa Europejskiego Ośrodka Rozwoju Gospodarki – Michała Pomarańskiego nagrodę CHAMPION BIZNESU. Kapituła Programowa doceniła wkład spółki w rozwój gospodarczy, zaangażowanie w promocję idei społecznej odpowiedzialności biznesu, wysoką jakość oferowanych usług, budowanie pozytywnego wizerunku polskich przedsiębiorstw oraz stworzenie silnej i rozpoznawalnej marki. Należy podkreślić, że celem wyróżnienia jest uhonorowanie podmiotów promujących pozytywny wizerunek polskiej gospodarki, szanujących zasady odpowiedzialnego biznesu, inspirujących do wykorzystywania dobrych praktyk. Nagrodzona spółka spełnia wszystkie te kryteria stając się symbolem wsparcia i nadziei dla całej branży medycznej, która każdego dnia pracuje nad zapewnieniem zdrowia i życia pacjentom. – To niezwykle budujące, że otrzymaliśmy tak prestiżową nagrodę i dołączyliśmy do elitarnego grona najlepszych polskich przedsiębiorstw – podsumowuje Piotr Cioch, Prezes Zarządu EndoFund S.A.

Bartosz Parchoniuk

EndoFund logo
/
Materiały prasowe