Zwiń

Nie masz konta? Zarejestruj się

Partnerstwo dla Biznesowego Sukcesu

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Staniek&Partners logo
fot. materiały prasowe

W Kancelarii Staniek&Partners wierzą, że solidne fundamenty są kluczowe dla prosperującego biznesu. Dlatego zapewniają kompleksową obsługę przedsiębiorstw w zakresie prawa, podatków i rachunkowości. Ich zespół ekspertów nie tylko doradza i rozwiązuje problemy, ale działa wszechstronnie, dbając o każdy aspekt funkcjonowania firmy klienta. 

Kreatywność, innowacyjność i ciężka praca to wartości, które cenimy i wspieramy. Naszym celem jest pomoc klientom w realizacji ich założeń. Działamy tak, żeby żadne regulacje prawne, w tym podatkowe, nie stały na przeszkodzie w rozwoju danego biznesu o początkach kancelarii, doświadczeniu i planach na przyszłość opowiada dr Krzysztof Staniek, współwłaściciel kancelarii oraz Partner Zarządzający.

dr Krzysztof Staniek, Partner Zarządzający
dr Krzysztof Staniek, Partner Zarządzający /
fot. materiały prasowe

Państwa oferta jest skierowana do szerokiego grona odbiorców. Jak wyglądały początki działalności oraz co zmieniło się na przestrzeni tego czasu?

Nasza kancelaria to biznes rodzinny, ponieważ założyliśmy ją z bratem. Rozważaliśmy ten pomysł przez długi okres, opierając się na tym, że mamy bogate doświadczenie zawodowe. To właśnie ono oraz kompetentni i doświadczeni ludzie, których znamy, przyczynili się do założenia wspólnej kancelarii. W lutym 2020 roku rozpoczęliśmy działalność, dokładnie miesiąc przed wybuchem pandemii. Zaczynaliśmy ze składem pięciu osób na pokładzie, dziś jest nas już 35.

Gratulacje. To niewątpliwie ogromny sukces. Biorąc pod uwagę fakt, że zaczynali Państwo zaraz przed pandemią.

Dziękujemy. Opierając się na naszym doświadczeniu doskonale wiemy, jakiego typu doradztwa potrzebują klienci biznesowi. W naszej kancelarii od zawsze kierujemy się zasadą rozwiązywania problemów, a nie pisaniem wyłącznie wzniosłych, rozwlekłych opinii. To wszystko wpłynęło na nasz szybki rozwój.

Czyli teoretycznie okres pandemii pozwolił Państwu wykazać się na rynku?

Na początku okres pandemii był dla nas wyzwaniem, bo mieliśmy olbrzymie ambicje. Czas ten nie tylko zmodyfikował nasze plany, ale okazał się również pomocny. Powstało kilka biur, ponieważ chcemy być obecni na miejscu tam, gdzie są nasi klienci. Nasze biura zlokalizowane są we Wrocławiu, w Krakowie, Warszawie i Gdyni. Doradzamy naszym klientom na terenie całego kraju. Pandemia nauczyła nas, szybciej niż się spodziewaliśmy, zespołowej pracy zdalnej.

Michał Staniek- Partner Zarządzający
Michał Staniek - Partner Zarządzający /
fot. materiały prasowe

Co wyróżnia Państwa na tle konkurencji?

Konkurencja jest duża. Wyróżnia nas przede wszystkim wszechstronne i kompleksowe podejście do spraw klientów. Doświadczenie nie tylko krajowe, ale międzynarodowe, pozwoliło nam poszerzyć horyzonty. Wspieramy m.in. w kwestiach podatkowych, w realizacji transakcji gospodarczych, weryfikujemy umowy pod kątem prawnym i podatkowym, wdrażamy optymalizacje podatkowe, pomagamy w postępowaniach podatkowych i karno-skarbowych. Doradzamy głównie przedsiębiorstwom produkcyjnym, handlowym i usługowym oraz wspomagamy biura rachunkowe. Mamy także klientów zagranicznych np. z Azji. W naszej kancelarii nie ma barier językowych. Nasz zespół posługuje się językiem angielskim, niemieckim czy chińskim. Posiadamy również firmę szkoleniową Akademię Podatków i Prawa, w ramach której prowadzimy szkolenia podatkowe, prawne, a także z kompetencji miękkich.

Jak wyglądają szkolenia?

Szkolenia są prowadzone online, zapewniając uczestnikom wygodę i elastyczność czasową, ale również stacjonarnie w wybranych miastach. Nasze szkolenia są nagrywane i na naszej platformie szkoleniowej można je obejrzeć w dogodnym momencie. Są tam również zamieszczane materiały ze szkoleń. Prezentowana przez nas wiedza jest nie tylko teoretyczna, ale również oparta na praktycznym doświadczeniu. Jesteśmy świadomi aktualnych problemów i wyzwań, z którymi nasi klienci mogą się spotkać. Dlatego proponujemy szkolenia, które są dostosowane do realnych potrzeb biznesowych.

Jakimi wartościami się kierujecie?

W Kancelarii Staniek&Partners wierzymy, że nasze wartości, które wyznajemy są kluczem do budowania świetnego zespołu kancelarii oraz do świadczenia usług na najwyższym poziomie. Szanujemy naszych klientów oraz współpracowników, tworząc atmosferę wzajemnego zaufania i zrozumienia. Dzięki naszym kompetencjom rozwiązujemy nawet najbardziej skomplikowane sprawy. Jesteśmy dumni z naszej uczciwości – to fundament naszej działalności. Ponosimy odpowiedzialność za każde działanie, gwarantując naszym klientom, że są w najlepszych rękach. Dążymy do najwyższej jakości w każdym aspekcie. W naszej kancelarii wartości nie są jedynie słowami – można powiedzieć, że to swego rodzaju kompas, który kieruje naszymi działaniami i definiuje sposób, w jaki świadczymy usługi.

Wojciech Frankiewicz - Partner
Wojciech Frankiewicz - Partner /
fot. materiały prasowe

Jak ocenia Pan sytuację branży prawnej w dzisiejszych czasach w Polsce, w Europie, na świecie?

Myślę, że nie unikniemy procesu konsolidacji – będą tworzyć się większe organizacje w miejsce jednoosobowych kancelarii. Klienci dzisiaj chcą rozwiązywać swoje problemy kompleksowo. Zauważyłem także wyzwanie w branży, które dotyczy nastawienia pro-biznesowego. Klientom nie chodzi o doradztwo teoretyczne, bazujące wyłącznie na brzmieniu przepisów. Chcą przede wszystkim zrozumienia potrzeby swojego biznesu. Wyzwaniem jest także postęp technologiczny. Dostrzegamy to już teraz w biurach rachunkowych, gdzie digitalizacja dokumentów jest na porządku dziennym. Najnowszym i moim zdaniem pozytywnym wyzwaniem jest stosowanie sztucznej inteligencji. W naszej kancelarii już teraz korzystamy z tej technologii przy analizie danych.

Proszę podkreślić największe dotychczasowe osiągnięcia. Jak kształtują się plany na najbliższe lata?

Biorąc pod uwagę okres od momentu założenia, to już odnieśliśmy duży sukces. Staliśmy się rozpoznawalną kancelarią, nowi klienci trafiają do nas głównie z polecenia innych. Świetnie rozwija się nasza akademia szkoleniowa. Nie spoczywamy jednak na laurach i nadal będziemy umacniać pozycję lidera w zakresie doradztwa. Chcemy budować naszą ogólnopolską obecność i rozpoznawalność na rynku. Naszym celem jest zapewnienie klientom nie tylko profesjonalnej opieki prawnej, ale także zaufania, spokoju i sukcesu w każdej sprawie, którą powierzają kancelarii Staniek&Partners.

Kancelaria Staniek&Partners stale podnosi swoje standardy, rozwija się i aktywnie uczestniczy w różnych ważnych projektach i wydarzeniach, jak np. Międzynarodowe Forum Gospodarcze w 2024 r., którego organizatorzy wyróżnili kancelarię nominacją do prestiżowej nagrody gospodarczej „Champion Biznesu”. Ponadto w Staniek&Partners niezwykle ceniona jest możliwość wspierania innych, dlatego eksperci kancelarii angażują się w tworzenie publikacji naukowych i branżowych, a także udzielają aktualnych komentarzy prasowych.

Żeby jeszcze lepiej służyć swoim klientom i partnerom oraz wspólnie poszukiwać innowacyjnych rozwiązań kancelaria po raz kolejny współorganizuje II Konferencję Biur Rachunkowych. Odbędzie się ona w dniach 26-27.10.2023 r. w Warszawie (więcej informacji na stronie staniekandpartners.pl). Będzie to doskonała okazja do wymiany wiedzy i doświadczenia między uczestnikami.

Mateusz Moskwik