Zwiń

Nie masz konta? Zarejestruj się

BK Logistyka – w transporcie liczy się jakość

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
bk logistyka
fot. materiały prasowe

BK Logistyka świadczy usługi z zakresu transportu międzynarodowego i spedycji od 2016 roku. – W swoich działaniach stawiamy przede wszystkim na profesjonalizm i zaufanie. Nasi pracownicy stanowią wizytówkę firmy. Mamy świetnych ludzi w zespole – podkreśla współwłaścicielka Klaudia Kurowska.

Początki

Od 2016 roku przedsiębiorstwo prowadzi działalność spedycyjną i organizuje transport drogowy towarów na terenie całej Europy – Zaczynaliśmy od dwóch osób, mnie i mojego wspólnika Mirosława Bzdyla, dzisiaj nasz zespół liczy 20 osób. BK Logistyka to zespół indywidualistów, którzy tworzą spójną całość – mówi Klaudia Kurowska. Firma stawia na nowoczesne ciągniki, w swoim zasięgu ma aż 23 europejskie kierunki. BK Logistyka uczestniczy w transporcie międzynarodowym przy pomocy pojazdów z naczepami kurtynowymi, chłodniami o długości 13,6 m. a także busów. Firma posiada doświadczenie w organizowaniu powierzchni magazynowych, przeładunkach, a także we wprowadzaniu zmian na etykietach z nieprawidłowo oznakowanym towarem. Przedsiębiorstwo obecnie skupia się na transporcie intermodalnym oraz na przewozie kontenerów z punktów przeładunkowych na zachód Europy, głównie do państw takich jak: Holandia, Belgia, Niemcy Francja i Szwajcaria. Transport intermodalny to teraz główny priorytet w działalności BK Logistyka. Firma pośredniczy również w imporcie dóbr z USA. W swojej historii mogą pochwalić się wieloma projektami spedycyjnymi, które dotyczyły przewozów ekspozycji na ważne wydarzenia takie jak targi lub wystawy.

Wyzwanie – to nie problem

Firma specjalizuje się w przewozie takich materiałów jak: aluminium, alkohol, materiały spożywcze, materiały budowlane, szkło, kamień, stal, materiały niebezpieczne ADR oraz wiele innych. – Nic nas nie ogranicza. Mamy dostęp do wielu przewoźników, z którymi współpracujemy od lat –  zaznacza Klaudia Kurowska. BK Logistyka nie boi się żadnych przewozów. Jej ciągniki transportowały nietypowe produkty takie jak np. kotwice. Firma stawia na zasadę, że nie ma rzeczy niemożliwych, a każde wyzwanie uczy, a nie stanowi problem. Wszystko to nie byłoby możliwe, gdyby nie doświadczona, stała załoga, która posługuje się takimi językami obcymi jak angielski, ukraiński czy niderlandzki. Pojawiające się wyzwania są rozwiązywane zespołowo dzięki czemu mogą pochwalić się najwyższą jakością usług. Dla przedsiębiorstwa bardzo ważne jest budowanie długotrwałych i rzetelnych relacji z klientami. - Zawsze stawiamy na kreatywność oraz precyzyjność w przedstawianych klientom rozwiązaniach -podkreśla Klaudia Kurowska. Klientami firmy są zarówno duże firmy spedycyjne, przewoźnicy, jak i firmy transportowe z polski i zagranicy, a także klienci indywidualni.

Przyszłość

BK Logistyka w planach ma budowę nowej siedziby ze sporym parkingiem. Obecnie są na etapie poszukiwania miejsca z dobrą komunikacją na obrzeżach Krakowa. Firma myśli przyszłościowo, dlatego nowe miejsce musi być wyposażone w stacje ładowania ciągników elektrycznych, których zakup już teraz rozważają właściciele firmy. Przedsiębiorstwo myśli także o Ukrainie, na której terenie obecnie występują działania wojenne. Firma chciałaby zaangażować się w pomoc przy odbudowie, dlatego oprócz transportu na rynki zachodniej Europy w przyszłości planuje obierać kierunki na wschód. – Nasza praca jest wdzięczna. Dostrzegam to wtedy, kiedy widzę wystawy, na które dowoziliśmy eksponaty albo produkty w sklepach, które transportowaliśmy naszymi ciągnikami. Wtedy czujemy, że jesteśmy częścią tego wszystkiego, że bez nas to nie miałoby miejsca. W takich momentach człowiek najbardziej zdaje sobie sprawę, że jego praca ma sens – podsumowuje współwłaścicielka Klaudia Kurowska.

Bartosz Parchoniuk

bklogistyka
/
fot. materiały prasowe