Zwiń

Nie masz konta? Zarejestruj się

Unirubber - lider w produkcji granulatu na nawierzchnie sportowe i rekreacyjne

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
unirubber
fot. materiały prasowe

W świecie przemysłu, gdzie innowacja łączy się z tradycją, istnieje firma, która nieustannie dąży do doskonałości. Unirubber, polski producent granulatu, jest przykładem przedsiębiorstwa, które z lokalnego dostawcy przekształciło się w międzynarodowego lidera. Dzięki rozmowie z Panią Prezes Izabelą Owczarek-Rymarowicz i Panem Krzysztofem Wolany - Generalnym Dyrektorem Sprzedaży, przyjrzymy się historii spółki, jej sukcesom, a także planom na przyszłość.

Historia i misja

unirubber
Krzysztof Wolany, Generalny Dyrektor Sprzedaży Unirubber Sp. z o.o. /
fot. materiały prasowe

Unirubber Sp. z o.o., z siedzibą w Zielonce na Dolnym Śląsku, jest polskim przedsiębiorstwem produkcyjnym z ponad 30-letnią tradycją. Firma, będąca częścią międzynarodowego holdingu specjalizującego się w branży sportowej, wyznacza standardy w produkcji nawierzchni sportowych oraz obszarów rekreacyjnych. Misją spółki jest oferowanie wyrobów klasy premium, które zwiększają bezpieczeństwo i komfort korzystania z terenów do aktywności fizycznych i zabawy. W ofercie Unirubber znajdują się granulaty gumowe EPDM virgin z produkcji pierwotnej, jak również z recyklingu technicznego odpadów gumowych. Przedsiębiorstwo oferuje również szereg komponentów do budowy nawierzchni sportowych jak np. boiska wielofunkcyjne, bieżnie lekkoatletyczne czy nawierzchnie akrylowe Laykold, które są oficjalnymi nawierzchniami tenisowymi US OPEN. - Nasze granulaty są wykorzystywane przede wszystkich w nawierzchniach sportowych i placach zabaw - wyjaśnia Prezes Zarządu.

Przede wszystkim indywidualizm

Unirubber z dumą prezentuje swoje dokonania, które obejmują dostawę komponentów na realizacje od kortów tenisowych przez boiska wielofunkcyjne po stadiony lekkoatletyczne. Wśród znaczących, wykonanych projektów znajdują się bieżnie lekkoatletyczne zarówno w Polsce jak i krajach Europy Wschodniej oraz innowacyjne wodne place zabaw. 

unirubber
Izabela Owczarek-Rymarowicz, Prezes Zarządu Unirubber Sp. z o.o. /
fot. materiały prasowe

Jedną z naszych realizacji było dostarczenie specjalnego granulatu na boiska w Maroku. Innym ważnym krokiem było uruchomienie linii do produkcji mieszanki kablowej w Polsce informuje Izabela Owczarek-Rymarowicz. Przełomowym osiągnięciem dla firmy w kategorii tenisa był Projekt Laykold Kozerki. W jego ramach, Unirubber jako przedstawiciel Laykold na Europę Wschodnią, dostarczył system Laykold Master 5 do Akademii Tenisowej Tenis Kozerki, największego ośrodka szkoleniowego w kraju. Akademia docelowo będzie dysponowała 21 kortami tenisowymi, a już dzisiaj 11 z nich posiada nowoczesną nawierzchnią Laykold Master 5. Podłoże to znane jest z absorpcji siły nacisku, zapewnia komfort i bezpieczeństwo graczy. W 2023 roku system Laykold Master5 został również zainstalowany na kortach Legii Warszawa – gdzie zostały rozegrane zawody WTA 250 z udziałem Igi Świątek. Legia Warszawa podjęła decyzję o przebudowie kortu centralnego oraz czterech kortów treningowych z nawierzchni na bazie mączki ceglanej na nawierzchnię akrylową Laykold. Kolorystyka podłoża, łącząca kolor ciemnoniebieski i trawiastozielony, została starannie dobrana tak, aby harmonijnie współgrać z otoczeniem i podkreślać profesjonalny charakter obiektu. Sukcesy tych przedsięwzięć potwierdzają, że firma jest nieodzownym liderem w produkcji granulatów gumowych jak i zaufanym partnerem w realizacji światowej klasy projektów.

 - Wyróżniamy się na tle konkurencji swoim lokalnym podejściem do produkcji, jednocześnie obsługując klientów w ponad 20 krajach. To, co czyni nas wyjątkowymi, to nie tylko szeroki zasięg działania, ale przede wszystkim różnorodność i indywidualne podejście do każdego klienta, niezależnie od zasobności jego portfela. W naszej spółce każdy projekt zaczyna się od indywidualnego pomysłu, który rozwija się w czasie współpracy, prowadząc do kontynuacji i rozwoju relacji z klientem. Dzięki temu jesteśmy w stanie spontanicznie reagować na potrzeby rynku, dostarczając produkty dostosowane do specyficznych wymagań klientów - nawet jeśli oznacza to dostarczenie materiałów w nietypowych kolorach – podsumowuje Krzysztof Wolany.

unirubber
/
DeBe FOTO /
fot. materiały prasowe

Plany na przyszłość

unirubber
/
fot. materiały prasowe

Unirubber nieustannie dąży do doskonalenia swoich produktów i technologii. Jednym z elementów portfolio firmy jest recykling. Spółka przetwarza czyste odpady produkcyjne z sektora motoryzacyjnego w techniczny granulat z recyklingu. Dzięki temu nie tylko zamyka obieg materiałów, ale również dostarcza klientom produkty, które są zarówno wysokiej jakości, jak i przyjazne dla środowiska. To zaangażowanie w zrównoważony rozwój i elastyczność w dostosowywaniu się do potrzeb klienta sprawiło, że firma nie zamierza zwalniać tempa. Na koniec rozmowy Prezes Zarządu dodała– w tym roku planujemy odnowić naszą infrastrukturę i wdrożyć nowe przełomowe rozwiązania, o których na razie nie możemy wypowiadać się szczegółowo, a są obecnie w trakcie badań rozwojowych.

Justyna Gorgoń

unirubber
/
fot. materiały prasowe