Zwiń

Nie masz konta? Zarejestruj się

SKOK im. Zygmunta Chmielewskiego – Twój przyjaciel finansowy

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
skok chmielewskiego
fot. materiały prasowe

SKOK im. Z. Chmielewskiego od trzech dekad skutecznie rozwiązuje problemy finansowe i życiowe swoich Członków, dzięki czemu powracają oni do Kasy zawsze, gdy pojawia się jakakolwiek nowa, finansowa potrzeba. Stosuje i nieustannie doskonali system zarządzania jakością, z powodzeniem realizując cele, dla których powołana została Kasa, wpływając na wzrost poziomu zadowolenia jej Członków.

Renoma i uznanie

Bogumił Krzyszczak, prezes Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej im. Zygmunta Chmielewskiego
Bogumił Krzyszczak, prezes Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej im. Zygmunta Chmielewskiego /
fot. materiały prasowe

SKOK Chmielewskiego oprócz polskiej tradycji, postrzegana jest jako profesjonalna instytucja finansowa, będąca blisko ludzi, wychodząca naprzeciw ich potrzebom. Doświadczenie na rynku finansowym oraz długoletnia współpraca z klientami pozwoliły jej przygotować wyjątkową ofertę. Tutaj każdy wniosek rozpatrywany jest indywidualnie. Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa im. Z. Chmielewskiego to Kasa, której historia i dokonania są najlepszą gwarancją wiarygodności. Powstała w 1994 r., a jej głównymi założeniami są: propagowanie oszczędności i gospodarności, zapewnianie pożyczek o umiarkowanym oprocentowaniu oraz edukacja ekonomiczna.Ten rok jest dla nas czasem szczególnym, w którym obchodzimy wspaniały jubileusz trzydziestolecia działalności. Największą wartością Kasy są nasi pracownicy i lojalni Członkowie, a także ich wzajemne relacje i więzi – podkreśla Bogumił Krzyszczak, prezes Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej im. Zygmunta Chmielewskiego. Przez cały czas działalności Kasa notuje stały, dynamiczny rozwój, będąc aktualnie jedną z największych kas w Polsce. Kilkanaście lat temu wdrożona została Polityka Jakości (ISO). To kompas, dzięki któremu Zarząd Kasy jest przekonany, że podąża w dobrym kierunku. Mam głębokie przekonanie, że Polityka Jakości to jeden z filarów naszego sukcesu – przekonuje Bogumił Krzyszczak.

skok chmielewskiego
/
fot. materiały prasowe

Główna siedziba Kasy mieści się w Lublinie. SKOK im. Z. Chmielewskiego posiada swoje oddziały w jedenastu województwach: lubelskim, łódzkim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, podkarpackim, podlaskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim, zachodniopomorskim i śląskim.

Działalność edukacyjna

To ważny filar działalności Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej im. Zygmunta Chmielewskiego. Do niedawna wydawała ona własny biuletyn, a obecnie coraz częściej przenosi się do mediów społecznościowych i rozwija projekt e-Kiosku, który zawiera w sobie moduł edukacyjny. Jednak największą edukację prowadzimy w oddziałach podczas codziennych kontaktów z naszymi Członkami. Większość rozmów o produktach zawiera elementy edukacji. Taka rozmowa jest integralną częścią naszej pracy, kładziemy na to duży nacisk i szkolimy w tym zakresie pracowników – mówi Bogumił Krzyszczak. SKOK im. Z. Chmielewskiego organizuje i przeprowadza inicjatywy edukacyjne w szkołach i przedszkolach, podczas których przybliża uczniom pracę w obszarze finansów. We wszystkich częściach Polski, w których działają jej oddziały, Kasa wspiera lokalne imprezy, sponsoruje wypoczynek dla dzieci i promuje uzdolnioną młodzież. Dzięki zaangażowaniu w życie lokalnych społeczności Kasa zdobyła sobie ich uznanie i sympatię.

skok chmielewskiego
/
fot. materiały prasowe

Młodzi, a idea spółdzielczości finansowej

skok chmielewskiego
/
fot. materiały prasowe

Jest to na pewno jedno z naszych największych wyzwań – odpowiada Prezes Zarządu. Jego zdaniem bez wątpienia należy posiadać nowoczesną technologię, produkty finansowe, którymi można te młode osoby zainteresować i satysfakcjonująco odpowiedzieć na ich potrzeby. SKOK posiada nowoczesną stronę internetową, usługę bankowości elektronicznej eSKOK, atrakcyjną aplikację mobilną mSKOK, wielowalutową ekologiczną kartę płatniczą Visa, a także specjalne konta skierowane do młodzieży i studentów. Przekaz Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej rozpowszechniany jest również w mediach społecznościowych, których największą grupę odbiorców stanowią właśnie ludzie młodzi. Wiele z tych osób zapisuje się do SKOK im. Z. Chmielewskiego dzięki rodzicom, babciom i dziadkom, którzy są z nami już od wielu lat. To właśnie oni, jako młodzi ludzie współtworzyli naszą Kasę i silnie się z nią utożsamiają po dziś dzień. Naszą aspiracją jest, aby te nowe pokolenia były zadowolone ze swojego wyboru i identyfikowały się z naszą organizacją, traktując ją jako „swoją”, jestem przekonany, że charakter naszej firmy może być dla nich atrakcyjny – dodaje Bougumił Krzyszczak.

 

Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa im. Z. Chmielewskiego została nominowana przez Europejski Ośrodek Rozwoju Gospodarki do nagrody gospodarczej Laur Spółdzielczości za sumienne kierowanie się zasadą samopomocy finansowej, odpowiadając jednocześnie na potrzeby i oczekiwania swoich Członków.

Martyna Muszczak

 

Wizja:

„Inspiracją i siłą do stałego rozwoju SKOK im. Zygmunta Chmielewskiego są zadowoleni członkowie Kasy z naszej pracy, jakości obsługi i oferowanych usług finansowych.”

Misja:

„Tworzyć i rozwijać SKOK Chmielewskiego, która stale i skutecznie odpowiada na potrzeby członków Kasy.”

Strategia:

„Powiększać kapitał finansowy i ludzki, zapewniać bezpieczeństwo zgromadzonych środków, być stabilną i trwałą organizacją na rynku finansowym.”

 

skok chmielewskiego logo
/
fot. materiały prasowe