Zwiń

Nie masz konta? Zarejestruj się

Bodtech – marka znany za całym świecie

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
bodtech
fot. materiały prasowe

Firma Luxecasting Poland Bodtech Sp. z o.o., będąca częścią Grupy Luxecasting International, działa na całym świecie od 2000 roku, mając swoją siedzibę w Wodzisławiu Śląskim, Polska. Łukasz Nielaba, Dyrektor Zarządzający, dzieli się spojrzeniem na technologie produkcji, eksport oraz plany na nadchodzący rok.

Bodtech w Polsce:

Oddział polski skupia osoby o ogromnym doświadczeniu w dziedzinie sprzętu przeciwpożarowego. Ci eksperci specjalizują się w sprzęcie przeciwpożarowym, przyczyniając się nie tylko do wzrostu sprzedaży, lecz także do wprowadzenia nowości technologicznych i globalnej certyfikacji sprzętu. Polska pełni rolę centrum globalnych projektów sprzętu przeciwpożarowego, nadzorując certyfikację i wprowadzanie ulepszeń wizualnych i estetycznych w produktach. Zespół polski z powodzeniem stworzył markę "Bodtech" od podstaw, zdobywając uznanie na całym świecie. Dodatkowo kraj pełni rolę centrum dla partnerów, ułatwiając zarządzanie zapasami i terminowe dostawy.

bodtech
/
fot. materiały prasowe

Zakończenie 2023 roku:

Firma uznaje zakończenie 2023 roku za bardzo udane, zaznaczone znaczącym wzrostem sprzedaży i pozyskaniem nowych klientów w całej Europie i poza nią. Nawiązanie współpracy z różnymi dostawcami obiecuje nowe dodatki do linii produktów. Koniec roku przyniósł stabilizację poziomu zatrudnienia oraz podpisanie kontraktów rządowych na dostawy zarówno na rynek krajowy, jak i zagraniczny, szczególnie do kopalń.

 

Sukces na Targach KIELCE IFRE-EXPO:

Mimo kilku lat obecności na polskim rynku, Bodtech osiągnął większą widoczność dzięki targom w Kielcach. Wydarzenie dostarczyło platformy do kontaktu z obecnymi i potencjalnymi klientami, prezentacji produktów i innowacji oraz zebrania cennych opinii. Stoisko Bodtech zostało uhonorowane jako jedno z najlepszych, a opinie po targach przyczyniły się do szybkiego wprowadzenia nowych produktów.

bodtech
/
fot. materiały prasowe

Dynamika Eksportu:

Eksport to główna siła firmy. Mimo silnych partnerów w Polsce, marka firmy jest coraz bardziej rozpoznawalna globalnie. Proces certyfikacji przeprowadzany przez firmę zwiększa globalną atrakcyjność jej produktów. Eksport kwitnie nie tylko w Europie, ale także na rynkach takich jak Turcja, Niemcy, Francja i Włochy. Produkcja firmy pozwala jej być idealnym partnerem dla klientów na całym świecie.

 

Technologie Produkcji:

Bodtech może poszczycić się zaawansowanymi technologiami produkcji, w tym odlewaniem traconego wosku, kuciem, odlewaniem pod ciśnieniem i odlewaniem grawitacyjnym. Firma może pracować z różnymi materiałami, od stali nierdzewnej po aluminium, mosiądz, plastik i inne. Własna produkcja form i narzędzi zapewnia elastyczność i dostosowanie do preferencji klienta.

bodtech
/
fot. materiały prasowe

Plany na 2024 rok:

Rok rozpoczął się bardzo obiecująco, z udziałem w targach w Dubaju i pozytywnym odbiorem. Firma otworzyła nowy oddział w Stanach Zjednoczonych pod koniec 2023 roku, co świadczy o planach globalnej ekspansji. Dla oddziału polskiego przewidziane są plany zwiększenia sprzedaży poprzez poszerzenie gamy produktów, wprowadzenie nowych produktów i podpisanie umów dystrybucyjnych z innymi producentami. Ambitne plany obejmują budowę większego, zautomatyzowanego magazynu i wdrożenie nowego systemu, który połączy wszystkie oddziały na całym świecie.