Zwiń

Nie masz konta? Zarejestruj się

Keemple... by życie stało się prostsze

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Piotr Ciosk- Prezes Keemple
Piotr Ciosk- Prezes Keemple
Materiały prasowe

Współczesny świat zarządzany nowoczesnymi technologiami, potrzebę komfortu i bezpieczeństwa stawia na pierwszym miejscu. Idea inteligentnego domu wpisuje się w ten konsumencki trend, który już od wielu lat rozwija firma Keemple. Innowacyjne rozwiązania i dążenie do prostoty użytkowania urządzeń smart wyznaczają kierunek rozwoju spółki. O jej początkach i profilu działalności opowiada Prezes – Piotr Ciosk.

 

Z orientacją na potrzeby klienta

 

Ideą Keemple jest tworzenie prostych rozwiązań na miarę dynamicznie zmieniającego się rynku nowych technologii. Dzisiejszy klient ma wysoko rozwiniętą świadomość swoich potrzeb, dla których Smart Home przestał być tylko nowinką, czy też kolejnym gadżetem, a stał się standardem w codziennym zarządzaniu komfortem życia. Wiele rozwiązań stosowanych dzisiaj w systemie inteligentnego domu powstało lata temu, natomiast o momencie ich implementacji wciąż decyduje konsument. Przykładem tego mogą być zdalne smart zamki i czujniki otwarcia/zamknięcia, które chociaż w świadomości konsumenta są obecne od dłuższego czasu, dopiero od niedawna stały się trendem. Zarówno deweloperzy jak i indywidualni właściciele mieszkań chętnie wdrażają to rozwiązanie, podnosząc tym samym poziom komfortu i bezpieczeństwa. Również rynek najmu nieruchomości coraz częściej korzysta z tych udogodnień. Proponowane przez firmę rozwiązania, od początku jej istnienia, zawsze były simple – proste, spełniające wszystkie potrzeby funkcjonalności nowoczesnych technologii. To stała troska o klienta i jego komfort użytkowania urządzeń smart dla Keemple stanowią niezmienny priorytet. Firma stworzyła również zaawansowany system obsługi klienta premium oraz bezpłatny serwis zdalny.

 

System premium

 

Dział innowacji (R&D) i kompetencje softwarowe spółki posiadają szerokie możliwości testowania, dlatego poziom zabezpieczeń urządzeń jest wysoko rozwinięty i daje trwałe gwarancje ich użytkownikom. Technologie są oparte o profesjonalny protokół łączenia urządzeń Z-Wawe, który w odróżnieniu od Wi-Fi czy ZigBee, jest energooszczędny, daje większą stabilizację i umożliwia sterowanie aż 232 urządzeniami. Instalacja systemu Keemple odbywa się bezinwazyjnie na standardowych instalacjach elektrycznych bez potrzeby ingerencji w strukturę mieszkania czy domu. Jest to często podejmowany argument za jego wdrożeniem. Implementacja tego systemu znacznie podnosi wartość i prestiż nieruchomości, dlatego jest chętnie wybierana na każdym etapie użytkowania nieruchomości.

„Poza Polską, która jest największym rynkiem produkcji i testowania naszych urządzeń, jesteśmy  obecni w Izraelu, Rumunii, Tajlandii, na Węgrzech i Cyprze. Nasze rozwiązania są również obecne w Chinach, ponieważ tamtejszy konsument podąża za trendami obecnymi na rynku europejskim i chce być ich uczestnikiem” – zaznacza Piotr Ciosk.

 

Komfort, oszczędność i bezpieczeństwo

 

Bez względu na to, w jakim miejscu na świecie znajduje się użytkownik systemu, za pomocą darmowej aplikacji Keemple może on zdalnie zarządzać swoim systemem Smart Home. Bramka Keemple komunikuje się z czujnikami, inteligentnymi gniazdami, włącznikami, termostatami i wszystkimi urządzeniami Smart Keemple działającymi w sieci Z-Wave. Aplikacja umożliwia nie tylko centralne sterowanie domem, ale także tworzenie interakcji między urządzeniami. To smart scenariusze, które uwzględniając przyzwyczajenia klienta, pozwalają lepiej kontrolować i oszczędzać czas w zarządzaniu codziennością.

 

Podążaj za swoją wyobraźnią

 

Pobudka. Włącza się telewizor z twoim ulubionym kanałem muzycznym lub kanałem wiadomości, rolety w sypialni podnoszą się na 30%, a w kuchni słychać już odgłosy czajnika gotującego wodę. Wchodzisz do łazienki i automatycznie, dzięki czujnikowi ruchu, zapala się światło, a kiedy wychodzisz – samo gaśnie. Nie musisz, będąc zaspanym, szukać włączników i wyłączników świateł. Rano każda sekunda jest przecież cenna. Wychodzisz do pracy. W całym mieszkaniu same gasną światła, wyłącza się telewizor, prostownica, żelazko. Rolety opadają do połowy, a temperatura kaloryferów obniża się. Twój dom sam dba o oszczędności. Powrót z pracy. W swojej aplikacji wybierasz stworzony i nazwany przez siebie scenariusz – „relaks”. Sprawia on, że twój dom zaczyna cię witać tak, jak sobie tego życzysz. Już po chwili słyszysz dźwięki ulubionej płyty w odtwarzaczu, zapala się lampa przy twoim fotelu, a temperatura kaloryferów delikatnie wzrasta. Teraz możesz odpocząć po intensywnym dniu pracy w takim otoczeniu, jakie sam sobie wymarzyłeś.

Keemple logo
/
Materiały prasowe