Zwiń

Nie masz konta? Zarejestruj się

Dobro wraca podwójnie!

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
P.W MAT-BUD Sp. z o.o. Sp.k.
Materiały prasowe

P.W MAT-BUD Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Rozgartach pod Toruniem, obchodzi w tym roku 25-lecie istnienia na rynku budowlanym. Od początku istnienia firma przekształciła się z małej spółki cywilnej, do dużego przedsiębiorstwa handlowo-produkcyjnego z oddziałami zlokalizowanymi w obrębie trzech województw. Obecnie firma posiada 8 oddziałów handlowych - hurtowni budowlanych, z pionami do obsługi inwestycji: mieszkaniowych, przemysłowych, użytku publicznego, dwa zakłady do prefabrykacji betonów i kopalnię kruszyw. O wartościach w biznesie oraz wsparciu lokalnej społeczności opowiada Jacek Rutkowski, Prezes Zarządu Komplementariusza-Komandytariusz.

Dynamiczny Rozwój

Jacek Rutkowski, Prezes Zarządu Komplementariusza-Komandytariusz
Jacek Rutkowski, Prezes Zarządu Komplementariusza-Komandytariusz /
Materiały prasowe

Historia P.W MAT-BUD to opowieść o dynamicznym rozwoju, który przekształcił ją z przedsiębiorstwa generującego sprzedaż na poziomie jednego miliona, w potężnego gracza, osiągającego aż 244 miliony w sprzedaży i produkcji w roku 2022. Firma świadczy usługi dla szerokiej gamy klientów z sektora budowlanego i może pochwalić się swym wkładem w powstawanie nie tylko największych, ale także najbardziej imponujących budowli architektonicznych w Polsce. Wśród realizacji spółki znajdują się zarówno prestiżowe centra handlowe, jak i budynki użyteczności publicznej, inwestycje infrastrukturalne oraz różnorodne projekty mieszkaniowe. Siła marki MAT-BUD polega na pracowitości, uczciwości oraz empatycznych relacjach z partnerami kierując się dewizą „Zarabiamy z klientami, a nie na klientach”. – Ciągle mamy chęć inwestowania, a nie wyłącznie konsumowania zysków. Staramy się podejmować mądre decyzje i wyprzedzać zmiany pojawiające się na rynku. Nasze zakłady produkcyjne są coraz bardziej nowoczesne i ekologiczne. Skutki zanieczyszczenia świata będą coraz większe. My to widzimy i staramy się sprostać nowej rzeczywistości. Pomimo światowych kryzysów, covidu, wojny za naszą wschodnią granicą czy inflacji utrzymaliśmy kadrę. Nie pogorszyliśmy systemu wynagrodzenia. To nasi pracownicy stanowią podstawę naszego sukcesu – z dumą podkreśla Jacek Rutkowski.

Pomagajmy razem

panorama gosp.
/
fot. materiały prasowe

W 2019 roku powstała Fundacja Jacka Rutkowskiego – Pomagajmy Razem, której celem jest aktywne wspieranie i promowanie projektów z obszarów krzewienia kultury fizycznej, sportu, nauki, kultury, sztuki, oświaty, wychowania, bezpieczeństwa publicznego, ochrony zdrowia, pomocy społecznej, działalności charytatywno-opiekuńczej oraz dobroczynnej. Działania fundacji mają znaczący wpływ na spełnianie marzeń oraz wsparcie zdrowia i dobrostanu społeczności. Przykładem takiego działania jest wspieranie licznych klubów sportowych- min. Klub Piłkarski Polonia Bydgoszcz, Klub sportowy „Pomorzanin Toruń”, Astoria Bydgoszcz, oraz Klub YAMABUSHI skupiający ok 350 zawodników w różnych przedziałach wiekowych, który jest od lat sponsorowany przez fundację. Klub odniósł wielki sukces na tegorocznych Mistrzostwach Polski Karate, zdobywając łącznie 5 medali, w tym 1 złoty, 1 srebrny i 3 brązowe. Dzięki zaangażowaniu Fundacji Jacka Rutkowskiego, udało się zebrać fundusze, które zostały przeznaczone na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla pacjentów Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Smukale, co przyczyniło się do poprawy opieki medycznej i komfortu życia tych osób. – Dla mnie ważny jest system wartości człowieka. Czerpię radość z dobrej energii i zarażania ludzi uśmiechem. Wszystkie te działania przychodzą mi naturalnie. Zawsze w mojej rodzinie ważni byli ludzie, którzy nas otaczali. Mówi się, że społeczna odpowiedzialność biznesu to jest przemyślana, ekonomiczna strategia biznesowa. To nigdy nie był nasz główny cel. Dla mnie to przede wszystkim kwestia wrażliwości społecznej – zaznacza Prezes Zarządu.

Lider Gospodarki Regionalnej

Europejski Ośrodek Rozwoju Gospodarki dostrzegając zaangażowanie Prezesa Mat-Bud-u nominował Jacka Rutkowskiego do nagrody Lider Gospodarki Regionalnej za istotny wkład w rozwój gospodarczy swojego regionu oraz podejmowanie inicjatyw społecznej odpowiedzialności biznesu. – Jestem zaszczycony, że moje działania oraz zaangażowanie społeczne zostały dostrzeżone przez kapitułę. Moje oddanie w wspieranie lokalnej społeczności i przedsiębiorczości stanowi dla mnie wielkie źródło satysfakcji i motywacji. Wierzę, że działając na rzecz rozwoju regionu, możemy budować pozytywny wizerunek polskiej gospodarki na arenie międzynarodowej – podsumowuje Jacek Rutkowski.

Bartosz Parchoniuk

P.W MAT-BUD Sp. z o.o. Sp.k.
/
Materiały prasowe