Zwiń

Nie masz konta? Zarejestruj się

Ceniony producent opakowań!

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
tarnopak
unknown
fot. materiały prasowe

Firma Tarnopak z Jasła zajmuje się produkcją wyrobów z tektury, drewna i metalu. W bogatej ofercie wyrobów, produkowanych przez zakład Tarnopak, znajdują się także szalunki kartonowe, które umożliwiają wykonanie wielu elementów o przekroju kołowym. O początkach działalności, ofercie produktowej i planach na przyszłość w rozmowie z Radosławem Lubojemskim, Wiceprezesem Zarządu.

TARNOPAK Sp. z o.o. z znany jest na rynku jako największy krajowy producent tekturowych bębnów transportowych i tulei tekturowych. Jak wyglądały początki działalności?

Pod nazwą Zakład Produkcji Opakowań TARNOPAK Sp. z o.o., pierwszy i największy krajowy producent tulei, szalunków oraz bębnów tekturowych, istnieje 23 lata. Jednak doświadczenie naszej załogi sięga lat 70, kiedy funkcjonowaliśmy jako jeden z zakładów Inco Veritas w Tarnowcu koło Jasła. Kiedy na końcu lat 90 padła decyzja o likwidacji Tarnowieckiego zakładu, pracownicy zdecydowali się kontynuować działalność pod nowym szyldem. Wykupiliśmy linie produkcyjne, po kilku latach przenieśliśmy produkcję z Tarnowca do Jasła. Dzisiaj nieprzerwanie rozwijamy i modernizujemy linie technologiczne i sukcesywnie powiększamy zdolności produkcyjne naszego zakładu.

tarnopak
/
fot. materiały prasowe

Jak wygląda portfolio firmy? Do kogo skierowana jest Państwa oferta?

Naszym podstawowym produktem jest tuleja tekturowa, którą jesteśmy w stanie wyprodukować w około 120 średnicach w zakresie od 17 do 800 mm, grubości ścianki od 1 do 30 mm i dowolnej długości żądanej przez klienta. Takie tuleje są wykorzystywane w przemyśle do nawijania papieru, tektury, folii, lin, łańcuchów czy nici. Kolejnym ich zastosowaniem jest ochrona produktów w transporcie (od dokumentów i plakatów, przez wyroby szklane, po parasole ogrodowe i ekrany kinowe). Wspomniane tuleje są produktem wyjściowym do pozostałej gamy naszych produktów:
- szpul nawojowych
- opakowań małej pojemności (tuleja zamknięta obustronnie dekielkiem)
- bębnów tekturowych obręczowych i bezobręczowych
- tulei szalunkowych
- opakowań specjalnych
Na koniec należy zaznaczyć, że wiele naszych wyrobów jest nieszablonowych, wykonanych pod wytyczne i oczekiwania klienta, jak np. stoły, których nogą jest tuleja tekturowa.

tarnopak
/
fot. materiały prasowe

Misja firmy?

Misją firmy TARNOPAK jest dostarczenie klientom opakowań, które co najmniej spełniają ich oczekiwania i wizje, a poprzez ciągły rozwój kadry i parku maszynowego dążymy do nieprzerwanego polepszania jakości naszych wyrobów.

tarnopak
/
fot. materiały prasowe

Jakimi działaniami kierują się Państwo w kwestii ochrony środowiska?

Zakład Produkcji Opakowań TARNOPAK Sp. z o.o. w swojej produkcji bazuje na trzech grupach surowców pochodzenia naturalnego, jakimi są tektura, drewno oraz stal. Wszystkie one są biodegradowalne i wszystkie nadają się do recyklingu. Potwierdzeniem naszego podejścia do dbałości o środowisko naturalne jest fakt posiadania certyfikatu FSC.

Proszę podkreślić największe dotychczasowe osiągnięcia. Jak kształtują się plany na przyszłość?

Firma TARNOPAK sukcesywnie inwestuje w rozwój swoich możliwości, co wielokrotnie zostało zauważone i docenione. Możemy pochwalić się wyróżnieniami zarówno naszych produktów (Złoty Medal Targów Poznańskich dla naszego pojemnika na drut okrągły), jak i działań (Gazele Biznesu, Diamenty Forbesa).

Martyna Muszczak

tarnopak logo
/
fot. materiały prasowe