Zwiń

Nie masz konta? Zarejestruj się

Uszczelniają przemysł

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Agnieszka Szewczyk, Prezes Zarządu
Agnieszka Szewczyk, Prezes Zarządu
fot. materiały prasowe

Główną specjalizacją KEDARIX jest kompleksowe zaopatrzenie zakładów przemysłowych w uszczelnienia techniczne. Od dwóch dekad z sukcesem zabezpieczają maszyny przed postojami i dbają o utrzymanie ruchu na liniach produkcyjnych. O sukcesach, rozwoju i planach na przyszłość rozmawiamy z Agnieszką Szewczyk, Prezes Zarządu.

Firma specjalizuje się w produkcji uszczelnień technicznych. Co sprawiło, że wybrała Pani typowo męską branżę?

Zawsze byłam osobą, która interesowała się i lubiła technikę oraz co za tym idzie męskie zawody. Od początku swojej kariery zawodowej pracowałam w męskich branżach, takich jak: skład materiałów budowlanych, gdzie poznałam wszystkie materiały budowlane, oraz w produkcji schodów, siedząc na stolarni i poznając cały cykl ich powstawania, od projektu do produkcji.

Firma powstała w 2002 roku dzięki znajomości pewnego mężczyzny, który pracował w Hucie Sendzimira. Owy mężczyzna wprowadził mnie w świat uszczelnień, nauczył podstaw i zaznajomił z ludźmi z tej branży, tak zaczęła się moja droga z uszczelnieniami. Dzięki swojej własnej determinacji, ciekawości tematu i ciągłego dokształcania się, a to sprawiało mi ogromną satysfakcję. Praca stała się i po dzień dzisiejszy jest moją pasją. Z biegiem czasu zaczęły pojawiać się nowe pomysły, chęć rozwoju, lepsze rozwiązania produkcyjne, nowe technologie i wreszcie nowi klienci – wypadkową tych wszystkich elementów był fakt, że firma rozwijała się coraz bardziej.

Kto jest Państwa grupą docelową?

Korporacje, firmy średnie i małe z przemysłu węglowego, maszynowego, paliwowego, energetycznego, hutniczego, chemiczno – spożywczego i poligraficznego. Tacy klienci jak Tymbark, Lotos, Sandvik, Maspex i jeszcze wielu innych…

Korzystając z naszych usług klienci mają wsparcie wykwalifikowanej kadry, wyspecjalizowanej w wąskiej dziedzinie. My znamy tę branżę od podstaw – jej możliwości i ograniczenia. Stąd ogromna elastyczność i centralizacja działań. Wykonujemy wszystkie rodzaje produkcji uszczelnień w jednym miejscu. Oferujemy dostępność materiałów przechowywanych w naszych magazynach. Dajemy gwarancję jakości i zabezpieczamy dostawy do klientów.

Proszę podkreślić największe dotychczasowe osiągnięcia. Jak kształtują się plany na najbliższe lata?

Takim największym osiągnięciem jest bez wątpienia zgrany zespół, który tę firmę tworzy. To także rozpoznawalność marki, do której wspólnie doprowadziliśmy.

Rozwijając nasza firmę i chcąc wyjść szerzej na rynki zachodnie sumiennie i krok po kroku robimy ekspansję zagraniczną - umiędzynarodowienie przedsiębiorstwa, które przejawia się w przenoszeniu niektórych części działalności za granicę lub sprzedaży eksportowej. Takim krokiem był udział w ubiegłorocznej konferencji w Berlinie oraz utworzenie strony www. Kedarix.de w języku niemieckim. W bieżącym roku przystąpiliśmy do Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej, jako jej członek.

 

Martyna Muszczak