Zwiń

Nie masz konta? Zarejestruj się

Budowlany TOP ***

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
deweloper
fot. materiały prasowe

Grupy Excon Expres – Konkurent -  nie trzeba przedstawiać. Znany od wielu lat Generalny Wykonawca EK realizuje inwestycje wiodących marek:  Matexi, ECHO Investment, R4R,  Develia, Fronton, LOKUM DEWELOPER, AFI, Bryksy, Idol, Semaco, Epol, KBI, Mebloform, DES, ACTIV, a współpraca ta  i wzajemne partnerskie relacje pozwalają na wspólne działanie nieprzerwanie i ciągniono w ramach nowych projektów.

EXCON realizuje inwestycje własne od lat kilkunastu. W tym Biurowiec Excon, Lubostroń Park, Trybuny Ludów, Białoruska, zaś w realizacji pozostają min. Kościuszki 66, Illumina, Nowa Huta Przyszłości, Obrońców Tobruku, Konopczyńskiego II i inne. Nadto Grupa planów nie zmienia a kontynuację swoich działań  uważa za oczywistą.

Trudna branża ?

Każda branża ma swoje blaski i cienie, daje satysfakcję ale bywa też trudna, ma swoja specyfikę.

Możemy zapewnić, iż nasz „kawałek tortu” to ciekawy świat biznesowy, nieustające tworzenie w zmieniających się rzeczywistości , otoczeniu i oczekiwaniach, ciągłe wyzwania i rozwój –  zatem creme de la creme!

deweloper
/
fot. materiały prasowe

Możemy też otworzyć puszkę z trudnościami, które rzeczywiście prześcigają się na wzajem traktując nas jak metę: Covid, Wojna, - zatrzymanie rynku, przerwane łańcuchy dostaw, niespotykany wręcz wzrost cen materiałów i kosztów pracy, wzrost cen gruntów, bajońskie koszty energii i paliw, a zatem transportu. Dalej brak stabilnego systemu prawnego, zmiany w przepisach każdorazowo powodujące trzęsienie ziemi, tsunami, animozje kupujących do budujących, a co najgorsze powodujące wzrost cen. Wreszcie galopująca inflacja. Nic tylko „wiać” gdzie pieprz rośnie. Tylko tam gdzie rośnie niema już co zwiedzać, dotarła tam cywilizacja, plantacje są monokulturowe, szkodzące klimatowi i człowiekowi, a budowanie nie odbiega znacznie od naszego. Zatem po co?! W tym przypadku oczywiste oczywistości (trudności) są jak mur berliński! Są z nami ale nie będą trwać wiecznie.

Zatem należy robić swoje, trwać przy własnych planach, determinacji, realizować zamierzenia i się rozwijać. Pamiętać o prawach ekonomii i mieć wyobraźnię. Pielęgnować umiejętność widzenia atutów, doceniania sukcesów innych i własnych. Reszty nie akceptować, omijać przeszkody i szukać własnych dróg. Ktoś powie, że nie możliwe, trudne! Tak ale do zrobienia. Branża ok! Perspektywy ogromne.

deweloper
/
fot. materiały prasowe

Czy na przestrzeni ostatnich  24 lat rzeczywistość branży i rynku nieruchomości się zmieniła?

Oczywiście, że tak. Przede wszystkim zmienia się świadomość, a co za tym idzie konieczne jest nadążanie za wymogami ogarniętej potężnym chaosem rzeczywistością. Jako cywilizacja zaburzyliśmy wszystkie sfery i strefy. Mamy, praktycznie na każdym polu coś do naprawienia, przywrócenia do pierwotnego stanu, zmiany, do dostosowania do nowych warunków ekologicznych, energetycznych, potrzeb społecznych. Konieczne jest zbudowanie/ zorganizowanie infrastruktury i zaplecza dobrych dla rozwoju, i dbałość o środowisko małych społeczności. Ale czy to tak naprawdę jest inaczej niż  drzewiej ? Świat zawsze stawia przed ludźmi czynu nowe! Pokolenia przed nami miały nie inaczej!

deweloper
/
fot. materiały prasowe

Jakie są kluczowe czynniki sukcesu na rynku budowlano- deweloperskim?

Praca, siła, „nieprzemakalność”, wiedza, doświadczenie, intuicja, odwaga, rozwaga i pieniądze!

Myślą o przyszłości ?

Jest to nieustające myślenie o przyszłości. Nieruchomości „nie dzieją” się tu i teraz. Teraz dzieje się to co zostało wykreowane, zorganizowane prawnie i administracyjnie, a przede wszystkim kupione/zapłacone lata temu. To nie jest działalność sezonowa. Z przyszłością chodzimy pod rękę na co dzień. Inaczej ten segment rynku nie działa.

 

expres konkurent logo
/
fot. materiały prasowe