Zwiń

Nie masz konta? Zarejestruj się

Pionierzy badania pisma ręcznego

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
kancelaria logo
fot. materiały prasowe

Kancelaria Prawno Grafologiczna (KPG) jest pierwszą w kraju profesjonalną i niezależną firmą złamującą się o kompleksowym badaniem pisma ręcznego, dokumentów i treści w ujęciu prawnym, psychologicznym i lingwistycznym. - Współpracujemy z najlepszymi ekspertami, stawiamy na jakość i rozwój, wykonujemy profesjonalne opinie - mówi Karolina Gorzkowska, Prezes Zarządu KPG.

Nowa branża

Karolina Gorzkowska, Prezes Zarządu KPG
Karolina Gorzkowska, Prezes Zarządu KPG /
Piotr Wroniewicz / Camera Piotrka /
fot. materiały prasowe

KPG działa na rynku od 2013 roku. Karolina Gorzkowska założyła przedsiębiorstwo specjalizujące się w badaniu pisma w pełnym zakresie: kryminalistycznym, psychologicznym i klinicznym, czego wówczas nie oferowała żadna inna firma. Wprowadzenie do oferty badania pisma patologicznego, współpraca z wykwalifikowanymi specjalistami, niezależność oraz stawianie na wysoką jakość usług, zapewniły firmie dynamiczny rozwój. Wkrótce KPG stała się liderem w branży - podmiotem uznawanym za wyznaczający standardy eksperckiego opiniowania. Celem założycielki było uświadomienie społeczeństwu możliwości jakie obecnie daje badanie pisma ręcznego. Edukacja oraz akcje społeczne stanowią dużą część jej pracy. Oferta kancelarii skierowana jest do firm, osób fizycznych i instytucji państwowych.

Rozwój to podstawa

KPG to zespół ekspertów posiadających kwalifikacje zgodne z aktualnym stanem rozwoju dziedziny. Publikacje, udział w konferencjach i działalność naukowa - to połączenie praktyki z teorią sprawiające, że klienci mają pełne zaufanie do kancelarii. „Wykonujemy badania pisma ręcznego w każdej specjalizacji, a także analizy tekstów w zakresie lingwistyki kryminalistycznej oraz badania dokumentów. Specjalizujemy się w grafologii klinicznej - badaniach pisma osób chorych lub po urazach. Zajmujemy się również analizą dokumentów powstałych w okolicznościach budzących wątpliwości w zakresie ich sporządzenia. Kładziemy nacisk na ciągły rozwój i wysoką jakość usług, która jest niezmiennym kryterium zasadniczym” - dodaje Karolina Gorzkowska.

Ciekawa przyszłość

Społeczna odpowiedzialność biznesu jest głęboko zakorzeniona w działaniach warszawskiej kancelarii. Sporządzenie opinii wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Stwierdzenie fałszerstwa lub potwierdzenie autentyczności ma poważne konsekwencje, gdyż wpływa na ludzkie losy - na takich opiniach sporządzane są werdykty w takich sprawach. Kancelaria może pochwalić się otrzymywaniem zleceń dotyczących spraw „dużego kalibru” oraz współpracami wychodzącymi poza granicę Polski. Odpowiedzialność za opinie spoczywa na autorach, co daje gwarancję indywidualnej odpowiedzialności i umożliwia powoływanie specjalisty na świadka. Podwyższa to poziom zaufania klienta. „Nasz atut to połączenie stale rozszerzanej wiedzy, doświadczenia oraz merytoryki, które umożliwiają rozwiązywanie najtrudniejszych problemów związanych z badaniem pisma ręcznego. Chcemy utrzymać tendencję wzrostową i otworzyć filię naszej kancelarii w Trójmieście. Dodatkowo myślimy o rozwoju w zakresie badań technicznych, które są jeszcze słabo rozwinięte w naszym kraju, a także nie zapominamy o dalszej edukacji społeczeństwa” - zakończyła Karolina Gorzkowska.

                                                                                                                      Mateusz Moskwik