Zwiń

Nie masz konta? Zarejestruj się

Obcokrajowcy szansą na rozwój polskich firm

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Agnieszka Socha, Prezes Zarządu WorkerService Sp. z o.o.
Agnieszka Socha, Prezes Zarządu WorkerService Sp. z o.o.
fot. materiały prasowe

Agencja Pracy Tymczasowej WorkerService Sp. z o.o. wyróżnia się doświadczeniem w zakresie obsługi kadrowo-płacowej, rekrutacji i legalizacji zatrudnienia oraz szczególną dbałością o pracowników. –Szacunek do drugiej osoby, funkcjonowanie w zgodzie z własnymi wartościami i otwartość to klucz do sukcesu oraz fundament mojej działalności – mówi Agnieszka Socha, Prezes Zarządu WorkerService Sp. z o.o.

Imponujący rozwój

Agnieszka Socha w wieku 19 lat, po pierwszym roku studiów prawniczych na Uniwersytecie Wrocławskim, w ramach wakacyjnego programu studenckiego Work and Travel wyjechała do Stanów Zjednoczonych. W Minnesocie, pracowała ze studentami z całego świata, co było inspiracją do podjęcia decyzji o założeniu własnej działalności gospodarczej. – Po powrocie do kraju, otworzyłam własny biznes, czyli lodziarnię w Żorach, którą nazwałam American Ice Dream z tzw. amerykańskimi świderkami. Oryginalne lody z amerykańskiej maszyny do lodów okazały się biznesowym strzałem w dziesiątkę mówi Agnieszka Socha. Kiedy zaczynałam, czyli siedemnaście lat temu, na południu Polski był to produkt nieznany, najbardziej kojarzony z wakacjami nad polskim morzem. Z czasem dzięki rozszerzaniu się sieci sprzedaży marka American Ice Dream zagościła na stałe w takich miastach jak Wrocław, Katowice, Bielsko czy Mikołów, a same lody zyskały popularność również w innych lodziarniach dodaje Prezes Zarządu.

Dostrzeżona szansa

Sukces sieci lodziarni sprawił, że Agnieszka Socha postanowiła zainwestować zyski w branżę nieruchomości. Jako właścicielka firmy budowlanej rozszerzyła działalność o przekształcanie lokali na mieszkania dla pracowników tymczasowych. Następnie w 2019 roku, założyła Agencję Pracy Tymczasowej WorkerService Sp. z o.o. Obecnie firmy pani Agnieszki zarządzają ponad 150 mieszkaniami dla pracowników, w różnych miastach w Polsce. Ukończone studia na kierunkach prawo, zarządzanie i marketing oraz rachunkowość i finanse a także studia MBA na Uniwersytecie Śląskim pozwoliły zdobyć wiedzę i doświadczenie niezbędne w skutecznym łączeniu działalności kilku przedsiębiorstw. 

– Uwielbiam uczyć się nowych rzeczy i poznawać inspirujące osoby, dlatego działam prężnie w różnych stowarzyszeniach przedsiębiorców i Izbach Gospodarczych. To pozwala na wymianę doświadczeń, szukanie powiązań i wzajemne inspirowanie się. Siedemnaście lat prowadzonej działalności pokazało mi, że warto być elastycznym i otwartym na nowe pomysły. Wynajmując miejsca noclegowe obcokrajowcom często słyszałam jak niesprawiedliwie są traktowani przez agencje, jak zaniżane są ich wynagrodzenia i w jak trudnych warunkach mieszkają. Postanowiłam, że założę agencję pracy działającą inaczej, z szacunkiem do pracowników, do ich predyspozycji, kwalifikacji i talentów. Agencję, która będzie ich po prostu sprawiedliwie traktowała  mówi Agnieszka Socha. 

I tak właśnie powstała firma WorkerService Sp. z o.o., której celem jest odpowiednie łączenie pracodawców i pracowników oraz maksymalizowanie korzyści obu stron. Pracownicy pani Agnieszki żyją w komfortowych mieszkaniach. Wszystkie dokumenty, formalności i pozwolenia są wyrabiane bez dodatkowych kosztów. Co ważne, pracownicy mają również zapewniony bezpłatny dojazd do pracy, pomoc w niezbędnych w pracy tłumaczeniach, pomoc lekarską, a czasami także prawną. 

Robimy to w dużej mierze kosztem naszego zysku, który jest kilkuprocentowy, gdyż ceny za roboczogodzinę dla klientów zatrudniających obcokrajowców mamy na poziomie zbliżonym do innych agencji. Dajemy naszym pracownikom znacznie więcej niż konkurencja, a co ważne od samego początku pomagamy im zaaklimatyzować się w Polsce, tak aby stawali się częścią lokalnej społeczności. W tym celu organizujemy m.in. imprezy integracyjne oraz zajęcia dla dzieci, pomagamy sprowadzać rodziny, wspieramy szkoły oraz organizacje charytatywne pomagające obcokrajowcom. Korzyści dla firm zatrudniających obcokrajowców są ogromne, szczególnie dla tych, które zmagają się z sezonowością lub z niepewnością zamówień. Pamiętam ile dobrego dała mi praca w Stanach Zjednoczonych, ile mnie nauczyła i jaką była dla mnie inspiracją, a teraz na co dzień obserwuję, jak osoby, przyjeżdżające z zagranicy poza  zarobioną gotówką wracają do kraju, z bagażem dobrych doświadczeń, ciekawych pomysłów oraz inspiracji biznesowych, a ja dzięki temu odczuwam ogromną satysfakcję – podsumowuje Prezes Zarządu.

Bartosz Parchoniuk

logo WorkerService
logo WorkerService /
fot. materiały prasowe