Zwiń

Nie masz konta? Zarejestruj się

Świetlana przyszłość radomskiej firmy

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Agnieszka Grosicka - Prezes Zarządu Teksado Sp. z o.o.
Agnieszka Grosicka - Prezes Zarządu Teksado Sp. z o.o.
Picasa
Materiały prasowe

Mimo krótkiego stażu na rynku firma Teksado Sp. z o.o. może pochwalić się sporymi osiągnięciami produkcyjnymi. Produkty radomskiej firmy trafiają do klientów w Polsce, Słowacji oraz do Czech. – Nasi klienci mogą liczyć na kompleksowe doradztwo, opierające się na przemyślanych rozwiązaniach przynoszących korzyści mówi Prezes Zarządu, Agnieszka Grosicka.

Produkty dla każdego

Początki funkcjonowania firmy często są inspirującymi historiami i nie inaczej było w przypadku radomskiej firmy. Teksado rozpoczęło działalność od wynajęcia 70-metrowego pomieszczenia, a pierwsze dwa miesiące polegały na prototypowaniu, określaniu niszy i funkcji, które mogłyby spełniać wytwarzane produkty. Bazując na doświadczeniu zdobytym zarówno przez właścicieli, jak i pracowników postawiono na produkcję oraz montaż słupów oświetleniowych i szeregu innych konstrukcji stalowych tzw, małej architektury.  Kluczowym momentem było nawiązanie współpracy z wiodącą firma ochroniarską, na podstawie której Teksado rozpoczęło produkcję dedykowanych konstrukcji pod ekonomiczne słupki stalowe do kamer, które monitorują farmy fotowoltaiczne. Przedsiębiorstwo wytwarza produkty, które są dostępne dla każdego i co ważne nie dywersyfikuje klientów na firmy czy osoby prywatne. Dzięki przejrzystej i intuicyjnej stronie internetowej oraz otwartości na różne kanały sprzedaży jak np. e-commerce, firma z Radomia pozwala klientom samodzielnie wybierać kompleksowe rozwiązania składające się z niezbędnych komponentów, które oferuje firma zarządzana przez Agnieszkę Grosicką. Produkty wytwarzane przez Teksado służą również oświetleniu niewielkich obiektów sportowych, placów zabaw, ulic czy parków – a to wszystko dzięki umiejętnościom zdobytym na przestrzeni lat, które procentują w realizacji trudnych i ambitnych projektów. Stalowe słupy oświetleniowe o wysokości do 10 m, prefabrykaty betonowe, wysięgniki do mocowania opraw oświetleniowych czy oprawy LED, to wiodące produkty, które oferuje firma. – Chcemy w jak najlepszy sposób spełnić oczekiwania klientów, którzy mogą liczyć na kompleksowe doradztwo najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie. Przykładowo: klient nie musi płacić za oprawę 200 watów, skoro widzimy, że do oświetlenia terenu jest wystarczająca moc oprawy 50 watów. Dzięki temu klient zaoszczędzi środki, a efekt finalny będzie dużo lepszy. Jesteśmy pewni oferowanych przez nas usług, a osoby które nam zaufały polecają nas innym i to jest najlepsza ocena oraz satysfakcja płynąca z naszej pracy – mówi Agnieszka Grosicka.

Od prawej strony: Agnieszka Grosicka, Prezes Zarządu Teksado, od lewej strony: Bartosz Parchoniuk, Redaktor Naczelny Panoramy Gospodarczej
Od prawej strony: Agnieszka Grosicka, Prezes Zarządu Teksado, od lewej strony: Bartosz Parchoniuk, Redaktor Naczelny Panoramy Gospodarczej /
Materiały prasowe

Dynamiczny rozwój

W dzisiejszych czasach połączenie ceny i szybkość realizacji, od momentu zakupu do chwili dostarczenia zamówienia klientowi odgrywa kluczową rolę. Właśnie te dwa czynniki wyróżniają Teksado na tle konkurencji, a stałe utrzymywanie wysokich stanów magazynowych zapewnia ciągłość pracy i komfort klientów, którzy nie muszą się obawiać braku konkretnego produktu w momencie dokonywania zakupów. Szybki rozwój działalności sprawił, że w planach właścicielskich jest wybudowanie hali, która pozwoli na rozwinięcie własnych usług, zapewniających pełną autonomię działania. Firma planuje wprowadzić na rynek słupy kompozytowe. W porównaniu do konkurencji, radomska firma ma stosunkowo krótki staż na rynku, a mimo to może się pochwalić sporą ekspansją, bowiem jej produkty trafiają do klientów w Polsce, Słowacji oraz do Czech. Dla przedsiębiorstwa ważny jest zrównoważony rozwój, z odpadów powstających przy produkcji komponentów wytwarzane są: blokady parkingowe, odbojnice słupowe oraz meble. – Długofalowe planowanie jest fundamentem odpowiedniego działania. Staramy się działać z minimum rocznym wyprzedzeniem i cały czas myślimy o rozszerzeniu swojej zagranicznej działalności. Nasza firma składa się ze świetnie wykwalifikowanych ludzi, którzy stale podnoszą swoje kompetencję, znajdują u nas ścieżkę rozwoju oraz są świadomi, że jakość jest najważniejsza i zawsze się obroni. Twardo stąpamy po ziemi, inwestujemy w rozwój firmy i każdego dnia dbamy o to, żeby Teksado było atrakcyjnym miejscem pracy – podsumowuje Prezes Zarządu, Agnieszka Grosicka.

Bartosz Parchoniuk

teksado
/
Picasa /
fot. materiały prasowe