Zwiń

Nie masz konta? Zarejestruj się

Hospitalizacja na najwyższym poziomie

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Poddębickie Centrum Zdrowia
Picasa
Materiały prasowe

Skuteczna ochrona zdrowia powinna służyć pacjentom, a dostosowanie oferty do ich oczekiwań to podstawa. W każdym szpitalu, w którym pracowałem wprowadziłem nowoczesny system zarządzania, który przełożył się zarówno na zadowolenie pacjentów jak i wyniki finansowe. Tak samo jest w Poddębicach – mówi prof. dr. hab. n. med. Jan Krakowiak, Prezes Zarządu Poddębickiego Centrum Zdrowia Sp. z o.o.

Zdrowie pacjenta priorytetem

prof. dr. hab. n. med. Jan Krakowiak, Prezes Zarządu Poddębickiego Centrum Zdrowia Sp. z o.o.
prof. dr. hab. n. med. Jan Krakowiak, Prezes Zarządu Poddębickiego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. /
Materiały prasowe

Poddębickie Centrum Zdrowia na pierwszym miejscu stawia zadowolenie pacjentów z wykonanej usługi medycznej. Sukcesy nie byłyby możliwe, gdyby nie świetnie wykształcony i profesjonalny personel, który swoją codzienną pracą przyczynia się do rozwoju Poddębickiego Centrum Zdrowia Oczekiwania pacjentów są coraz większe, dlatego wprowadzamy innowacyjne metody leczenia, dzięki którym pacjent wie, że wybrał właściwą placówkę. Dla nas satysfakcja i zadowolenie pacjentów są najlepszą reklamą. Zdajemy sobie sprawę z jakości naszych usług i wiemy, że pacjenci je doceniają. Wiadomość idzie w świat, ludzie o tym rozmawiają i polecają sobie leczenie w naszym Centrum. Przyjeżdżają do nas chorzy z dalszych części kraju Krakowa, Katowic czy Wrocławia. Pacjenci nie patrzą na odległość, ponieważ chcą mieć jak najlepszą opiekę i pewność, że ich oczekiwania zostaną spełnione – mówi Jan Krakowiak, Prezes Zarządu Poddębickiego Centrum Zdrowia. – Jesteśmy w przededniu znacznych zmian systemu organizacji ochrony zdrowia. System finansowania tego sektora w Polsce nie jest w stanie utrzymać 950 szpitali w ponad 37 milionowym państwie. Dla przykładu – jest to o 450 placówek medycznych więcej niż w 90 milionowych Niemczech – dodaje. Centrum w Poddębicach znane jest z tego, że pacjenci bardzo szybko dochodzą tu do zdrowia. Wpływ ma na to kilka czynników, zaczynając od dobrze postawionej diagnozy i realizacji świadczenia na wysokim poziomie, a na właściwie dobranym dla pacjenta menu kończąc. Poddębicka placówka posiada własną kuchnię, która przygotowuje posiłki przygotowywane z ekologicznych produktów. Dzięki temu jest jedynym takim szpitalem w województwie łódzkim i jednym z nielicznych w Polsce, który opiera się na takim rozwiązaniu. – Jestem przekonany, że stosowana przez nas metoda żywienia powinna zostać wprowadzona w pozostałych placówkach ochrony zdrowia. Posłużę się przykładem – pacjenci przebywający na oddziale chemioterapii otrzymują pięć zróżnicowanych posiłków dziennie. Dzięki indywidualnej diecie opracowanej przez dietetyka i lekarza prowadzącego otrzymują oni posiłki, które pomagają wzmocnić organizm i dają lepsze rokowania na szybki powrót do zdrowia – zaznacza profesor Krakowiak.

Inwestycje i rozwój

Szpital w Poddębicach przykłada bardzo dużą wagę do odpowiedniej diety oraz kontaktu ze świeżym powietrzem, które mają fundamentalne znaczenie w diagnozowaniu i leczeniu pacjentów. Teza mówiąca o tym, że o długości życia ludzkiego decydują przede wszystkim uwarunkowania genetyczne nie znajduje zastosowania u prof. Krakowiaka. Na bazie przeprowadzonych przez profesora badań, za długość życia w prawie 70 procentach odpowiada jakość żywienia, następnie w około 20 procentach czyste powietrze, a na końcu uwarunkowania genetyczne. Poddębickie Centrum Zdrowia znane jest z wysokiej jakości oferowanych usług, otwartości na nowoczesne rozwiązania medyczne i inwestowania w rozwój placówki. Jednym z projektów wartych uwagi był zakup egzoskopu – robota da Vinci, znacznie ułatwiającego bezinwazyjne zabiegi na kręgosłupie. Pracujący na urządzeniu specjalista steruje jego końcówkami za pomocą specjalistycznej konsoli, która w połączeniu z ekranami 3D pozwala na utrzymanie ergonomicznej i komfortowej pozycji podczas wykonanej operacji. Zabiegi z wykorzystaniem robota da Vinci skutkują mniejszą liczbą niepożądanych zdarzeń oraz zdecydowanie skracają okres hospitalizacji. Kolejnym unikalnym rozwiązaniem jest wykorzystanie odwiertu geotermalnego znajdującego się w Poddębicach do zapewnienia szpitalowi ciepłej wody użytkowej i centralnego ogrzewania. Termy znajdujące się niedaleko placówki zapewniają pacjentom, a w głównej mierze oddziałowi rehabilitacyjnemu, możliwość korzystania z zasobów wód znanych z dużej zawartości jodu, żelaza i związków aktywnych. Centrum Zdrowia prowadzone przez Jana Krakowiaka zatrudnia wielu profesorów, którzy są najlepszymi specjalistami z zakresu chemioterapii, ginekologii, onkologii, ortopedii, rehabilitacji i urologii. – Skuteczna ochrona zdrowia powinna służyć pacjentom, a dostosowanie naszej oferty do ich oczekiwań to podstawa. W każdym szpitalu, w którym pracowałem wprowadziłem nowoczesny system zarządzania, który przełożył się zarówno na zadowolenie pacjentów jak i wyniki finansowe. W zarządzanych szpitalach obowiązuje decentralistyczny system kierowania oddziałem. Ordynator decyduje o obsadzie lekarskiej i pielęgniarskiej, a system wartości o ilości środków finansowych jakie otrzymuje oddział. Dlatego pięć bloków operacyjnych w Poddębickim Centrum Zdrowia wykorzystanych jest od 8.00 do 22.00 przez sześć dni w tygodniu – mówi prof. Krakowiak.

Przyszłość

Poddębickie Centrum Zdrowia nie zwalnia tempa; w planach są kolejne inwestycje, które łączy jeden cel – jeszcze lepsza jakość świadczonych usług. – Chcemy rozwijać się na każdej możliwej płaszczyźnie i jednocześnie umacniać swoją pozycję na rynku medycznym. Nasz szpital znajduje się w atrakcyjnym położeniu, tuż obok autostrady A2. Dzięki temu czas dojazd z Warszawy, Łodzi czy Poznania to około półtorej godziny. To są mocne strony analizy zasadności funkcjonowania placówki. Poddębice mają także spory potencjał pod względem medycznym i turystycznym. Możemy pochwalić się niskim wskaźnikiem zdarzeń niepożądanych oraz wysokim poziomem zadowolenia pacjentów – utrzymanie tego stanu rzeczy jest naszym priorytetem na kolejne lata podsumowuje prof. Krakowiak.

 

Bartosz Parchoniuk

Poddębickie Centrum Zdrowia logo
/
Materiały prasowe