Zwiń

Nie masz konta? Zarejestruj się

Wartość firmy tworzą ludzie

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
czemar
Fot. materiały prasowe

Od początku istnienia firmy postawiono na kompetencje i uczciwą, rzetelną pracę u podstaw oraz przemyślane inwestycje, których wypadkową jest sukces firmy Czemar – mieszczącej się w Wilkowie na Opolszczyźnie. O tym, jak nawiązywanie relacji i innowacyjna myśl technologiczna owocują sukcesem w budowaniu marki na skalę globalną mówi Joanna Staruszkiewicz – Prokurent Czemar Sp. z o.o.

Jak wygląda obecnie sytuacja w Państwa branży?

czemar
/
Grzegorz Wlodarczyk /
Fot. materiały prasowe

W CZEMAR specjalizujemy się w sprzedaży, remontach i serwisie kompresorów oraz urządzeń do konstrukcji kompletnych instalacji do wytwarzania sprężonego powietrza i innych gazów. Firma sukcesywnie i owocnie rozwija się z roku na rok. Przyszłość branży sprężonego powietrza jest rozwojowa. Technika idzie do przodu. Czemar wspiął się na kolejny poziom rozwoju w profesjonalnym zarządzaniu spółką. Kształcimy się u najlepszych w Polsce po to, by budować stabilną i mocną firmę branży techniki sprężonego powietrza. Pozyskiwanie  wiedzy z zarządzania, psychologii i marketingu pozwala prowadzić firmę wielotorowo. W roku 2019 stworzyliśmy „park maszyn używanych” o pow. 1000m2. Początkowo dla ładu i łatwiejszego wglądu w posiadany stok, jak się później okazało dla komfortu pracy i owocnych spotkań biznesowych. 

Co dziś oferujecie Państwa klientom?

Czemar Sp. z o.o. proponuje usługi serwisowe sprężarek oraz wszystkich urządzeń przeznaczonych do sprężania i uzdatniania sprężonego powietrza. W ofercie znajduje się także naprawa kompresorów  oraz ich konserwacja. Wieloletnie doświadczenie i wysokie kwalifikacje zawodowe naszych techników serwisu gwarantują obsługiwanej firmie przeprowadzenie prac w sposób zapewniający pełną sprawność posiadanego parku maszynowego. Wykonujemy remonty sprężarek, jak i przeglądy kompresorów. Decydując się na zakup w naszej firmie sprężarek śrubowych, kompresorów tłokowych, osuszaczy, dmuchaw lub budowę całych instalacji sprężonego powietrza otrzymuje się w pakiecie kompletną obsługę posprzedażową. Jednocześnie realizujemy serwis sprężarek i okresowe przeglądy gwarancyjne oraz pogwarancyjne. Nasze doświadczenie w branży sprawia, że podejmujemy się również napraw i remontów wszystkich rodzajów kompresorów, a także wykonujemy remonty samych bloków i silników. W naszej ofercie posiadamy również szeroki wybór oryginalnych części zamiennych i eksploatacyjnych. Ponadto nasza firma specjalizuje się w naprawie kompresorów i wszystkich elementów wchodzących w skład systemów wytwarzania sprężonego powietrza. Wykonujemy serwis sprężarek o różnorodnych funkcjach, trybach pracy i zastosowaniach, w tym naprawy kompresorów tłokowych, oraz innych urządzeń. Oferujemy również remonty bloków i silników dowolnego kompresora. Doświadczony zespół przeszkolonych techników dysponuje specjalistycznie wyposażonym serwisem mobilnym, a w przypadku poważniejszych awarii profesjonalnym warsztatem stacjonarnym. Do prac remontowych korzystamy wyłącznie z części zamiennych i materiałów, które zostały wskazane w dokumentacji technicznej danego urządzenia. To sprawia, że firmy klientów uzyskują maszyny w pełni sprawne, gwarantujące długą i bezproblemową eksploatację bez niebezpieczeństwa wystąpienia awarii.

Co wyróżnia Państwa na tle konkurencji? Czy o takiej w ogóle możemy mówić?

Staramy się nie konkurować, robimy swoje. Mamy jasno wytyczone wizje i misje firmy. Odróżnienie się od konkurencji to przede wszystkim unikalność i zapadanie w pamięć podczas prezentowania się potencjalnym klientom, którzy mogą nas docenić. Dajemy komfort i czas oraz konkretne rozwiązania. Nasze podejście zaprzecza powiedzeniu, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu. W naszym przypadku jest zupełnie inaczej. Jesteśmy z Markiem Staruszkiewicz małżeństwem i mamy do siebie pełne zaufanie, co pozwala bardzo szybko i sprawnie rozwiązywać różne problemy, również  biznesowe. Dzięki temu jesteśmy o wiele bardziej skuteczni, niż nasi konkurenci. Całość dopełnia  współpraca z pracownikami. To relacje z nimi zawsze były i są dla nas priorytetem. Wysoka jakość świadczonych usług to przede wszystkim ludzie.

czemar
/
Grzegorz Wlodarczyk /
Fot. materiały prasowe

Plany na przyszłość?

Wprowadziliśmy na rynek w grudniu 2021 nasze pierwsze dziecko, sprężarkę tłokową Airgroter. Rok 2022 był dla nas szczególny. Do kompresorów tłokowych dołączają kolejno Lewantery, Sprintery i Zondery, sprężarki śrubowe. Dołączyliśmy kolejną powierzchnię namiotową wielkości 1000m2 dla prężnie rozwijającego się działu parku maszyn używanych. Wprowadziliśmy własny sklep internetowy zarówno maszyn nowych jaki i używanych. Można nas odnaleźć na www.czemar.pl. E-sprzedaż jest teraz on The Top. Rok 2023 chcemy przeznaczyć na ekspansję zagraniczną głównie kraje arabskie i Francję. Chylimy czoła przed Europą i światem. Polskie mosty technologiczne otwierają nowe horyzonty.

Nieustająco trwamy w szkoleniach i rozwoju osobistym. Publikujemy i piszemy. Kształcimy siebie i pracowników. Świat się zmienia i ewoluuje, to samo dotyczy świata biznesu. Rozwój jest ważny. Może nam pomóc ulepszyć swoje kompetencje miękkie, odnaleźć nowe obszary, w których chcemy się rozwijać, poprawić nasze samopoczucie, czy wzmocnić motywację do działania. A wszystko to działa na korzyść firmy, którą prowadzimy.

Martyna Muszczak

 

czemar logo
/
Fot. materiały prasowe