Zwiń

Nie masz konta? Zarejestruj się

Gmina Słupca – samorząd z potencjałem

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Gmina Słupca
Materiały prasowe

Wielkopolska gmina konsekwentnie realizuje plany rozwoju i zwiększenia atrakcyjności zarówno dla mieszkańców, jak i inwestorów.

Gmina Słupca umiejętnie korzysta z otrzymanych dotacji a to jak zarządza budżetem może być przykładem dla innych samorządów.

Od lat poprawia wizerunek miejscowości wiejskich stawiając na rozwój i inwestycje. Budowa nowoczesnej oczyszczalni ścieków i pełnowymiarowej hali sportowej to wizytówki gminy, która nie spoczywa na laurach.

Mimo niełatwej sytuacji finansowej i nowych wyzwań, związanych z obecnością uchodźców z Ukrainy, staramy się zwiększyć atrakcyjność naszych terenów. Dużą zaletą gminy jest położenie przy głównych szlakach komunikacyjnych. Przed nami kolejne zadania: infrastruktura dróg asfaltowych, czy infrastruktura wodno-kanalizacyjna – mówi Cezary Przybylski, zastępca wójta.

Praktycznie co roku w gminie aktualizowany jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego będący odpowiedzią na potrzeby obecnych i przyszłych mieszkańców. Wnioski o pozwolenia na budowę budynków mieszkalnych to podstawa kolejnych inwestycji. Gmina Słupca stale rozbudowuje się dostosowując projekty do zwiększającej się zabudowy mieszkalnej – dzięki temu realizowane są kolejne inwestycje drogowe, oświetlane są nowe ulice i podłączane kolejne punkty do sieci wodociągowej czy kanalizacyjnej.

Gmina Słupca
/
Materiały prasowe

Potencjał rozwoju budownictwa mieszkaniowego jest duży, a sam rynek  nieruchomości w naszej gminie nienasycony. Dlatego często inwestorzy lokalni nie czekając na inwestycje gminne, realizują zadania infrastrukturalne sami, następnie przekazując je samorządowi. W zakresie takiej współpracy, mamy sukcesy. Co więcej zmienia się sam urząd – stale poprawiamy standardy obsługi potencjalnych inwestorów oraz obsługę klientów – podkreśla Cezary Przybylski.

Gmina przygotowuje się na przyjęcie nowych inwestorów – większość terenów przyległych do dojazdu do autostrady A2 przekształcana jest pod przemysł. Ponadto opracowywana jest m.in. reforma szkolnictwa i remont dwóch stacji uzdatniania wody.

Izabela Zieleźnik