Zwiń

Nie masz konta? Zarejestruj się

Rodzinna Firma Transportowa: Tradycja zaangażowanie i prywatność jako klucze do sukcesu

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
małek
fot. materiały prasowe

Czy miłość i biznes mogą iść razem w parze? Niektórym się wydaje, że to niemożliwe i lepiej dla dobra zarówno związku, jak i biznesu, oddzielić te dwie strefy. Jednak są takie pary, które udowadniają, że nie tylko da się, ale można w ten sposób robić biznes na najwyższym poziomie. Dowodem na to jest częstochowska firma XL LOGISTICS, założona przez małżeństwo - Mateusza i Beatę Małek.

Transport. Spedycja. Logistyka.

małek
/
fot. materiały prasowe

Ponad 17 lat na rynku TSL, przeszło 37 tysięcy wykonanych zleceń, 4 900 000 przejechanych kilometrów w ciągu roku, 1336 klientów, 20 obsługiwanych kierunków. Te dane mówią same za siebie. XL LOGISTICS to przedsiębiorstwo z doświadczeniem i historią. Jej właściciele z zawodu przedsiębiorcy zarządzający firmą, z wykształcenia ekonomiści ze specjalizacją w spedycji i przewozie oraz zarządzaniu połączyli swoje siły także w życiu zawodowym tworząc wraz z dedykowanym zespołem eksperckim spółkę działającą w sektorze transportu, spedycji i logistyki. Firma dysponuje nowoczesną, dynamiczną flotą, która jest stale modernizowana
i rozwijana w oparciu o potrzeby jej klientów. Prowadzi dedykowane centra kompetencyjne oferujące wyspecjalizowane usługi transportowe i logistyczne obsługujące różne rynki i gałęzie przemysłu. Wśród nich znajduje się miedzy innymi przemysł, odpady, farmacja i medycyna, mleczarstwo, tworzywa sztuczne, elektronika, rolnictwo, górnictwo, produkcja, energia, budownictwo, motoryzacja, odzież i wiele innych. 

Z nimi warto współpracować

Rynek usług transportowych rozwija się bardzo dynamicznie. Dzieje się tak za sprawą coraz to większej konkurencji i większych wymagań po stronie klienta. XL LOGISTICS nie zwalnia tempa, wprowadzając coraz to nowsze rozwiązania usługowe do swojego portfolio. Do jednych z nich należy podwójna podłoga, która pozwala na jednorazowe przewiezienie znacznie większej ilości ładunku i znacząco wpływa na koszty transportu.  Jesteśmy pewni, że aby odnieść sukces w branży logistycznej, trzeba znacząco wyróżnić się na tle konkurencji. Jesteśmy firmą rodzinną, z sukcesem zarządzaną przez obojga małżonków - będąc w tym razem dostrzegamy więcej, patrzymy horyzontalnie. Działamy na arenie międzynarodowej oraz rynku krajowym. Obrazując wyróżnik - we Francji czy Hiszpanii stawiamy na własną flotę pojazdów, podczas gdy w tych krajach pracuje się na operatorach bazujących na ciężarówkach swoich podwykonawców. - mówi Mateusz Małek, Właściciel XL LOGISTICS Sp.j. Wieloletnie doświadczenie nauczyło właścicieli firmy, że należy inwestować w takim samym stopniu w sprzęt i technologie co w zasoby ludzkie. Regularnie podnosząc kompetencje swoich pracowników, podnoszą bezpieczeństwo oraz konkurencyjność całego przedsiębiorstwa.

Rodzinny charakter

Rodzinne firmy od wieków odgrywały istotną rolę w gospodarce, łącząc profesjonalizm biznesu z rodzinnymi wartościami i tradycjami. Charakteryzują się one osobistą atmosferą, zaangażowaniem oraz długoterminowym podejściem, tego typu przedsiębiorstwa przynoszą wiele korzyści zarówno dla właścicieli jak i klientów. XL LOGISTICS to modelowy przykład rodzinnej firmy o wysokich aspiracjach, która dynamicznie rozwija się, zdobywając nowe obszary działania. Dbamy o swoich pracowników traktując ich jako ważnych partnerów i członków organizacji, którą wspólnie tworzymy i każdego dnia dbamy o jej dobro. Stawiamy na systematyczny rozwój kompetencji naszej kadry na każdym szczeblu kariery zawodowej. Tylko takie podejście gwarantuje sukces w branży TSL i zapewnienie klientom wysokiego poziomu oferowanych usług – podkreśla Beata Małek, Właściciel. Rodzinne firmy transportowe mają długoterminowy plan działania. Zamiast skupiać się na krótkoterminowych zyskach, koncentrują się na trwałym rozwoju i sukcesie firmy na przestrzeni lat. XL LOGISTICS to nie tylko biznes, ale przede wszystkim wspólnota oparta na wartościach rodzinnych, lojalności i zaangażowaniu.

Martyna Muszczak

xl logistics
/
fot. materiały prasowe